29062012_886Obecnie rzadko twórczość artystów ludowych prezentowana jest w przestrzeniach poważnych galerii sztuki. Tym razem jednak jest inaczej. W piątek, 29 czerwca w Atlasie Sztuki zorganizowano wernisaż ekspozycji Gospodarz śpi a jemu w polu rośnie.

Wystawa ta to prezentacja twórczości Stanisława Koguciuka (malarstwo) i Jana Uścimiaka (rzeźba). To dwójki artystów wypowiadających się za pomocą różnych technik, artystów o różnym rodowodzie, innych drogach życiowych, których łączy wspólna pasja – wypływające z serca zamiłowanie do sztuki.

Obaj twórcy znani są specjalistom zajmującym się sztuką ludową, odnieśli wiele sukcesów w wymiarze krajowym i międzynarodowym jako twórcy ludowi, jednak w galeriach sztuki współczesnej dotąd byli rzadkimi gośćmi.

joomplu:38471

Tematyka ich prac wykracza poza granice tradycyjnie przypisywane tego rodzaju twórczości. Obaj są niezwykle czujnymi i bacznymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Ich celne a jednocześnie dowcipne komentarze dotyczące aktualnych wydarzeń, polityki czy kondycji społecznej w zestawieniu z ludową stylistyką stanowią niespotykane i unikatowe połączenie.

Barwną ekspozycję można oglądać w Galerii Atlas Sztuki do 9 września br.

Zobacz także:

Performatywny Beuys w Atlasie Sztuki (foto)

Anna Baumgart i Andrzej Turowski w Atlasie Sztuki (foto)

Contract Killer w Atlasie Sztuki (foto)

Kolekcja Marxa. Wybór w Atlasie Sztuki (foto)

Stefan Krygier w Atlasie Sztuki (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11350006_10205849303049666_1286734101_n
Ł4K: Sąsiedzi – Traugutta 10 (foto)
IMG_5679
Witalny realizm grupy Koło Klipsa w Muzeum Sztuki (foto)
IMG_9517
Kilka obrazów z teatru (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*