Po wygranym pierwszym turnieju w Krakowie, gdzie drużyna Budowlanych Łódź pokonała wszystkie grające tam zespoły: Energa MKS Kalisz, #VolleyWrocław oraz pierwszoligowy San-Pajda Jarosław. Przyszedł czas na finał, który rozgrywany był 7 sierpnia na stadionie LOTOS w Gdańsku.

W półfinale drużyna Grot Budowlanych Łódź zmierzyła się z KS Pałacem Bydgoszcz. Spotkanie było bardzo zacięte, a z trybun głośny doping łódzkich kibiców jeszcze bardziej motywował do walki. Niestety pojedynek zakończył się zwycięstwem naszych rywalek 2:0 (26:24, 25:22). Po tej porażce  przyszło nam zagrać o trzecie miejsce PreZero Grand Prix PLS z zespołem Enea PTPS Piła. Siatkarki pod wodzą Błażeja Krzyształowicza zwyciężyły w tym meczu 2:0 (25:22, 25:22). MVP tego spotkania została wybrana młoda przyjmująca Grot Budowlanych, Paulina Damaske.

W turnieju, w barwach Grot Budowlanych zagrały dwie siatkarki plażowe Jagoda Gruszczyńska, Kinga Legieta. Poza nimi na piasku wystąpiły: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek), Oliwia Michalak, Kornelia Moskwa, Maria Stenzel, Ewelina Tobiasz.

Uważam, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział potraktowali go bardzo poważnie i nikt nie zamierzał odpuszczać. Cieszę, się, że na pierwszym w historii turnieju PreZero Grand Prix PLS mój klub wywalczył miejsce na podium. Brawo dziewczyny! – powiedział prezes Marcin Chudzik.

Chciałabym podziękować naszym kibicom za wsparcie, są niezastąpieni. Nieważne, w której części Polski gramy, oni zawsze przyjadą i zawsze ich słychać z trybun, co nam pomaga. Mimo, że w Gdańsku cały czas grała muzyka, to ich i tak było słychać. O samym turnieju mogę powiedzieć, że to jest zupełnie inna forma gry i myślę, że jest to bardzo dobre i dla ciała, i dla ducha. Możemy trochę pobyć na świeżym powietrzu, a nie tylko trenować w zamkniętej hali, czy na siłowni. Uważam, że ten turniej będzie pozytywnie odebrany przez wszystkie zawodniczki i zespoły. Jest to świetne doświadczenie. Organizacja turnieju jest bardzo dobra, naprawdę nie ma się do czego przyczepić – powiedziała Ewelina Tobiasz.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
skraza
PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań
25aaaa
Pabiks Cup (foto)
projekt_plawka_2013__2_turniej_20130527_1759859064
VIII Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar ŁALS

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*