Gagodza-Gaski-290x29026 stycznia o godz. 19 w Pubie Keja wystapi grupa z Ukrainy – Gogodzy Ganski  (hucul, folk, klezmer). To nowy projekt byłych członków ukraińskiej Perkałaby. Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.

Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet”, tworzą razem hucul-punk-kabaret. Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo.

Muzycy przez  17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów – jakim jest Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji . Obecnie  muzycy Gogodzy Gański   postanowili  zaprezentować  kulturę wschodniej  Ukrainy  w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście  w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydal album, na którym znajduje się 13 piosenek.  W Polsce zespół wystąpił mi. in. w  Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie i  Warszawie.  

Skład zespołu: Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin – gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tool
TribeTool – Tribute to TOOL w Iron Horse
inra
INRA w W Y
cutemess
Cute Mess w King Of Music

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*