Godsmack: wszyscy słuchamy klasycznego rocka (wywiad)

3Photo_The_Oracl_300CMYK_GodsmackGodsmack – amerykańska grupa łącząca elementy hard rocka, heavy metalu i grunge będzie jedną z gwiazd tegorocznego Impact Fest. Z tej okazji udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z gitarzystą, Tony’m Rombolą.

Poza nim grupę tworzą: Sully Erna, Robbie Merrill i Sannon Larkin. Muzycy mają na koncie osiem płyt, ostatnią – 1000hp – wydali w 2014 roku.

PŁ: Jakie nastroje przed przyjazdem do Polski? Impact Festival to rozpoznawalna w naszym kraju impreza.

Godsmack: Tak, badzo nie możemy doczekać się tego występu.

PŁ: Będziecie główną gwiazdą drugiej sceny – w ubiegłym roku była ona na zewnątrz, zapewne w tym roku także – wolicie grać koncerty w przestrzeniach zamkniętych (halach, klubach) czy na powietrzu?

Godsmack: Na zewnątrz czy na hali, dla nas oba te warianty są dobre.

PŁ: Występujecie w Polsce po raz pierwszy. Co słyszeliście o naszym kraju i tutejszej publiczności od swoich kolegów z innych zespołów? Czy jest jakiś festiwal w Polsce, poza Impact Festivalem, na którym chcielibyście zagrać?

Godsmack: Tak naprawdę niewiele wiemy o Polsce, ale niecierpliwie czekamy na przyjazd.

PŁ: Macie w naszym kraju wielu fanów. Dlaczego tak długo musieli czekać na Wasz pierwszy występ w Polsce? Czy macie kontakt z polskim fanclubem Waszego zespołu? Czy coś dla niego szykujecie?

Godsmack: Fanom zaprezentujemy nasze najlepsze show.

PŁ: USA to kraj, który, w mniemaniu polskich zespołów, uchodzi za miejsce, gdzie przemysł muzyczny jest łatwiej dostępny i lepiej rozwinięty, a co za tym idzie – zespołom pochodzącym z USA łatwiej się wybić na świecie. Czy podzielacie ten pogląd? Jak wygląda ścieżka kariery amerykańskich zespołów muzycznych?

Godsmack: To wszystko zależy od fanów, gdziekolwiek są tam chcemy grać.

PŁ: Czy w jakiś sposób promujecie młode zespoły muzyczne? Bierzecie je na swoje supporty? Dzielicie się z nimi swoim doświadczeniem? Jeśli tak, to w jaki sposób mogą się one z Wami kontaktować?

Godsmack: Ja osobiście daję im lekcje gry na gitarze, pomagam lokalnym gitarzystom, gdy nie jestestem w trasie.

PŁ: W 2014 roku wydaliście nowy krążek. Jak został on odebrany przez krytyków muzycznych, a jak przez fanów? Możecie opowiedzieć coś więcej o tym albumie?

Godsmack: Album The1000hp jest wielki, ciężki i jest cool. To zostało dobrze dostrzeżone przez krytyków.

PŁ: Czy grunge jako subkultura i jako gatunek muzyczny miał wpływ na Waszą muzykę? Jeśli tak, to jaki? Czego słuchacie na co dzień? Czy macie swoje autorytety muzyczne, czy raczej skupiacie się na własnej twórczości?

Godsmack: Tak naprawdę nie słuchamy grunge, wszyscy natomiast lubimy klasycznego rocka.

PŁ: Czy uważacie się za zespół kontrowersyjny? Jeśli tak, to czy jest to zabieg marketingowy, czy świadomy wybór?

Godsmack: Nie, nie uważamy się za muzyków kontrowersyjnych.,

PŁ: Jesteście bardzo rozpoznawalnym na świecie zespołem. Jakie są Wasze plany na przyszłość? Czy kapele, które osiągnęły tyle, co Wy, mogą jeszcze o czymś marzyć? Jeśli tak, to o czym?

Godsmack: Planujemy robić to, co do tej pory robimy. Nadal też grać koncerty na całym świecie.

/przy wywiadzie pomagał Szymon Wiśniewski – fot. Universal Music Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *