20140725-1313m

„On The Bridge” to projekt, w którym spotkają się artyści dwóch nurtów: klasyki i jazzu. Do niedawna wyraźnie rozdzielone, nawet przeciwstawiane sobie, obecnie coraz częściej współdziałają, poszukując wzajemnych inspiracji.

To wymiana doświadczeń różnych, a jednak bliskich sobie” – wyjaśnia Karol Marianowski z „Meccorre String Quartet.  „– Muzyka to środek komunikacji, wyrażania emocji, a jej forma nie zawsze jest jednoznaczna i oczywista. Spotkanie na moście ma być spokojną rozmową, subtelnym inspirowaniem się nawzajem. Wykreujemy atmosferę kameralnego, delikatnego i wypełnionego emocjami wieczoru. Czasu pełnego pięknych dźwięków głosu ludzkiego I instrumentów smyczkowych.”

Publiczność usłyszała m.in. standardy jazzowe i ballady do słów poetów: Osieckiej, Harasymowicza, Iwaszkiewicza, piosenki Mietka Szcześniaka, utwory klasyczne i wielkie przeboje w szatach kwintetu wokalno-instrumentalnego, w formie zbliżonej do spektaklu.

Wojciech Koprowski – I skrzypce

Jarosław Nadrzycki – II skrzypce

Michał Bryła – altówka

Karol Marianowski – wiolonczela

Krzysztof Herdzin – aranżacje

(Tekst. Mat Prasowe; Fot.: Gosia Wojna)

***

Wejście na koncerty od godz. 20.00, tradycyjnie bramą od ul. Piotrkowskiej. Wszystkie koncerty odbywają się bez względu na pogodę na powietrzu (scena zadaszona dla artystów). W razie deszczu, wzorem światowych scen na open-air, prosimy o przybycie w kurtkach przeciwdeszczowych lub pelerynach.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie biletowej muzeum (wt., śr., pt.: 9.00-16.30; czw.: 11.00-18.30; sb., nd: 11.00-15.30). Tel.: 42 683 26 84 wewn. 132. Bilet wstępu nie gwarantuje miejsca siedzącego.

Podczas koncertów, w godz. 20-21 czynne jest Muzeum Interaktywne „Kotłownia” a także pracownie rękodzielnicze w skansenie (w godz. 20-23.) Zapraszamy!

Więcej o Geyer Music Factory 2014 na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3823rep
Quo Vadis i Percival Schuttenbach w Luce (foto)
DSC_5755
Nagrobki w DOMu (foto)
IMG_8715
Enchanted Hunters w Owocach i Warzywach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*