W piątek 15 lipca o godzinie 21.00 w ramach festiwalu Geyer Music Factory na dziedzińcu Białej Fabryki koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin artysty zagra Gary Guthman Quartet.

Gary Guthman – amerykański trębacz, kompozytor, aranżer i dyrygent – od lat prezentuje zarówno muzykę swingową kompozytorów amerykańskich, jak i polskich twórców, takich jak Władysław Szpilman czy Bronisław Kaper. W programie usłyszymy także kilka oryginalnych kompozycji Guthmana utrzymanych w swingowej konwencji. Artysta słynie z zamiłowania do pięknych kantylenowych melodii i ogromnego wyczucia czasu w muzyce. Znany jest także z muzyki do filmu „Rewers”.

Na swoich koncertach Gary Guthman prezentuje wieloletnie doświadczenie współpracy jako lider i solista z takimi zespołami jak: Stan Kenton, Louis Bellson, Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry oraz Bee Gees, a także z artystami jak m.in: Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Ginger Rogers, Dionne Warwick, Frankie Avalon, Burt Bacharach, Tony Bennett, Roger Whitaker, Michel Legrand, Neil Sadaka, Michael Bublé.

Wystąpią przed Państwem:
Gary Guthman – trąbka / flugelhorn
Filip Wojciechowski – fortepian
Mateusz Dobosz – kontrabas / gitara basowa
Cezary Konrad – perkusja

Bilety na koncert w cenie 25 zł (miejsca stojące) i 30 zł (miejsca siedzące) dostępne są na stronie bilety.cmwl.pl oraz kasie biletowej w dniach otwarcia muzeum.


Zadanie „Geyer Music Factory 2022” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
HHFest_Nysa
Magister Ninja zagra na Hip Hop Fest Nysa 2011
dzikie_jabka_w_paacu_modziey_20121022_1850245899
Dzikie jabłka w Z innej beczki
tps
TPS ZDR w Nizioł w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*