globalhostProjekt Global Host to szansa dla łódzkich rodzin, które chciałyby spędzić kilka tygodni w towarzystwie młodych ludzi z różnych zakątków świata, którzy przyjadą do Łodzi, aby prowadzić warsztaty w wybranych szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach w ramach międzynarodowego wolontariatu.

Global Host to jedna z inicjatyw międzynarodowej organizacji AIESEC prowadzonej przez studentów. Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach naszych wolontariuszy – najlepszych studentów i absolwentów zagranicznych uczelni.

W ramach Międzynarodowego Programu Praktyk i Wolontariatów AIESEC, od 35 lat do Łodzi przyjeżdżają wolontariusze m.in. z Chin, Indii, Egiptu, Ukrainy, Czech, Portugalii, Hiszpanii i Brazylii.

Udział w projekcie wiąże się z wieloma nowymi doświadczeniami. Rodzina, która będzie gościć u siebie wolontariusza z zagranicy, ma okazję zaprzyjaźnić się ze studentem, poznać kulturę jego kraju jak również zapoznać go z polskimi tradycjami. Codzienny kontakt jest okazją do podszlifowania języka angielskiego, a także do nauki języka obcego (ojczystego wolontariusza). Projekt ma również pewne oczekiwania wobec rodzin goszczących, a mianowicie: otwartość, posiadanie wolnego pokoju lub łóżka dla wolontariusza oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego przez przynajmniej jednego członka rodziny. Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej:  http:// bit.ly/1zZ20cs lub skontaktować się z organizacją poprzez Facebooka – AIESEC Local Committee in Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Light.Move.Festival. już za miesiąc
lomoulotka
Łódzkie Spotkania Fotografii Awangardowej Lomografie 2010
Ruszyły rezerwacje II Restaurant Week

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*