Glenn_Miller_Orchestra_20111210-0236mwW sobotę, 10 grudnia na deskach klubu Wytwórnia wystąpiła legendarna Glenn Miller Orchestra. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych kapel swingowych na świecie.

Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenn’a Miller’a. Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I’ve Got a Gal in Kalamazoo, kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie.

Po śmierci założyciela orkiestry – Glenn’a Miller’a, jego najbliższy przyjaciel – Tex Benek, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenn’a Miller’a to kopalnia hitów.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom – oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenn’a Miller’a słynie od ponad siedemdziesięciu lat i śmiało można powiedzieć, że jest to kapela ponadczasowa.      

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

/fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl + tekst: mat.pras.

Zobacz także:

Stanisław Soyka w Teatrze Nowym (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Novika-11
Novika w Scenografii (foto)
KK00 – Knuth / Rafał Kołacki w Fabryce Sztuki (foto)
PB010066
Ten Typ Mes w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*