Giełda płyt winylowych w Manufakturze

Nadchodzący weekend (9-10.04) będzie prawdziwą audiofilską ucztą, a to za sprawą giełdy winyli w Manufakturze. Na miłośników muzyki czekać będzie kilkanaście tysięcy czarnych płyt, kaset i płyt CD. Pojawią się też eksperci z branży audio i goście specjalni: Władysław Komendarek, instrumentalista i kompozytor, a także Tomasz Pniewski, jeden z największych krajowych znawców tego, co związane z płytami i gramofonami.

Wielka giełda płyt winylowych, płyt CD i kaset odbędzie się po raz pierwszy w Manufakturze. Przez dwa dni (sobota i niedziela, 9-10 kwietnia), będzie można wybierać w tysiącach fantastycznych albumów, koncertów, kompilacji i singli. Wspaniałe solówki Jimi’ego Hendrixa, fortepianowa wirtuozeria Keitha Jarretta, potężne riffy Tony’ego Iommi, mroczne dźwięki albumów The Cure, niezapomniane rockowe hymny Queen, magia muzyki filmowej Ennio Morricone czy Hansa Zimmera, nieśmiertelne songi Boba Dylana, kołyszące i pulsujące gorącymi rytmami przeboje Boney M., ponadczasowe hity ABBY – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A to dopiero początek – wystawcy zapowiadają tysiące różnorodnych tytułów (w tym premier, unikatów i kolekcjonerskich białych kruków) na płytach winylowych, kasetach i płytach CD.

Na stanowisku Audio Forum eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące sprzętu, jego jakości czy konfiguracji. Doradzą i wskażą najlepszy sprzęt, zgodnie z potrzebami klientów. Będzie też możliwość zobaczenia „w akcji” m.in. najnowszych modeli wzmacniaczy, gramofonów czy słuchawek.

Ekspercki dyżur będzie pełnił również Tomek Pniewski – jeden z największych w kraju znawców płyt winylowych i gramofonów. Opowie o tym, jak tłoczy się winyle, jak należy o nie dbać, czyścić i przechowywać, a także wprowadzi w tajniki budowy gramofonów i zdradzi o czym pamiętać przy zakupie używanego sprzętu. Jednym słowem oddzieli winylowe i gramofonowe ziarno od plew.

W sobotę, 9 kwietnia od godz. 13 na giełdzie będzie obecny Władysław Komendarek, instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy Exodus. Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (Klem  Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest aktywny muzycznie, nie znosi rutyny, ceni bunt, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami. Wydał ponad trzydzieści płyt długogrających.

Giełda winyli w Manufakturze odbędzie się 9 i 10 kwietnia w godzinach 10-21 na parterze przy wejściu głównym do galerii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *