ghetto27 grudnia o godz. 21 w Klubie Scenografia rozpocznie się koncert zespołu Ghetto. Wstęp jest bezpłatny.

Ghetto to zespół stworzony z pasji, jaką jest miłość do muzyki. Powstał pod koniec 2006 z inicjatywy Irka Grzebieluchy i Marcina Grzebieniowskiego. W 2007 roku do zespołu dołącza Zbyszek Stankiewicz i Ghetto formuje skład, w którym istnieje po dziś dzień. Początkowe „zmagania” trio, godziny prób, rozmów i nie tylko :-), spowodowały, że Ghetto zaczęło tworzyć szeroko pojętą muzykę rockową z zachowaniem patentu na własne niepowtarzalne brzmienie, charakteryzujące się ciekawą melodyką, bogatą w niebanalne rozw iązania dżwiękowo – harmoniczne.

I tak w 2007 roku powstaje pierwsze demo zarejestrowane w Kutnowskim Domu Kultury, pod okiem Radka Rojewskiego. W tym samym roku Ghetto gra swój pierwszy koncert w części konkursowej ”Koło Bluesa Festiwal” i otrzymuje nagrodę, za najlepszą osobowość sceniczną festiwalu, na który zostaje zaproszony w następnych dwóch latach. W listopadzie 2007 roku zespół nagrywa kolejną płytę demo pt. „W ostatnią drogę” w wojkowickim studio Maqrecords, pod okiem Jarka Toifla. Dwa utwory z tej sesji zostają umieszczone na składance ,,Regionalna Rockowa Scena Muzyczna 2008”. Rok 2008 to koncerty, ale nie tylko pod szyldem Ghetto. Zespół postanowił zaprezentować się słuchaczom z repertuarem stricte bluesowym i zagrać kilka koncertów pod nazwą Yard. Do składu dołączyła wtedy utalentowana młoda wokalistka Iga Grzebielucha. Bluesowe koncertowania okazały się niesamowitą przygodą oraz ciekawym doświadczeniem. Pod koniec roku Ghetto kończy pracę nad materiałem na swój debiutancki album, który zostaje zarejestrowany na przełomie 2009/2010 w Studio 78 w Knurowie. Realizacją płyty, tak jak w przypadku drugiego demo, zajął się ślązak z krwi i kości Jarek Toifl.

Przełomowym rokiem w zmaganiach muzycznych zespołu staje się rok 2011. W styczniu utwór „Twój Grzech” (wcześniej Anioł) ukazuje się na kolejnej składance „Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”. Zespołem zaczyna opiekować się Jarek Łapczyński, który zgłasza Ghetto do części konkursowej XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla. Okazuje się to strzałem w dziesiątkę, gdyż zespół zdobywając uznanie jury festiwalu, składającego się m.in. z takich osób, jak Mietek Jurecki, Ewa Śnieżanka, Andrzej Jerzyk, Sebastian Riedel, zajmuje pierwsze miejsce. Tym samym zostaje zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu organizowanym przez Mietka Jureckiego „Solo Życia”.

Pod koniec 2011 roku Ghetto rozpoczyna produkcję swojego debiutanckiego krążka pt. Świat,w którym przyszło Ci żyć. Płyta zawiera 12 utworów, w tym cover „Oni zaraz przyjdą tu” zespołu Breakout. Ghetto podczas swojej działalności miał przyjemność, do tej pory, grać na jednych deskach z takimi zespołami, jak Ira, Kasa Chorych, Ścigani, Patrycja Markowska, Magda Ptaszyńska, Anna Gadt, Krzak, Banda I Wanda, Pidżama Porno, Farben Lehre, Alastor a koncerty grupy to niepowtarzalne misterium przywołujące czasy występów klasyków grania w trio.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hanimal
Hanimal w Scenografii
clockmachine
Clock Machine i Rubber Reptiles w DOMu
yapa2018a
YAPA 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*