DSC_0130Mamma Mia, Waterloo,  I do, I do, I do, I do, I do czy Super Truper rozbrzmiewały 19 lipca na podwórzu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

– Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencje. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę – tak można podsumować wczorajszy występ polskiej grupy ABBA SHOW w ramach Gorączki piątkowej nocy w Geyer Music Factory.

Zespół naśladujący gwiazdę muzyki pop lat 70 i 80 przyciągnął na swój występ rzeszę ludzi. Wystarczy napisać, że organizatorzy wyprzedali całą pulę biletów zanim otwarto bramy Muzem (przed którego wejściem do samego końca czekał tłum Łodzian chcących dostać się na koncert), a dziedziniec Białej Fabryki podczas występu wypełniony był po brzegi.

joomplu:58343

To nic, że na scenie ciężko było wśród wyuczonych ruchów i znanych z występów oryginalnej ABBY strojów zauważyć coś nowego, a aranżacje były jak najbliższe oryginałowi. Frida Lea Lindemann, Nils Björn Lindemann, Ula Walerczyk oraz Marcin Murawski pokazali, że ich występ nie był przypadkowym wyborem organizatorów. Co potwierdziła publiczność żywiołowo reagująca podczas takich szlagierów jak chociażby: Waterloo, I do, I do, I do, I do, I do, Knowing me, knowing you, Honey, honey, Mamma Mia, Take a chance on me, Super Truper.

Już za tydzień, 26 lipca kolejny koncert z cyklu Geyer Music Factory 2013 – White Dancing Orchestra.

/fot. Marcin Siwania

/fot. Jarosław CIastowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Energia_Kultury_20120120-3643mw
Gaba Kulka w Klubie Wytwórnia (foto)
IMG_9534
Night Of The Proms 2016 (foto)
Warszawskie Combo Taneczne w Filharmonii Łódzkiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*