SAM_1518W niedzielę, 10 marca w DOMu wystąpiła bydgoska grupa George Dorn Screams. Koncert to element trasy promującej ich najnowszy singiel Don’t Ask Me. Imprezę poprzedziła świeża łódzka krew w postaci zespołu Concrete Hills.

Ten młodziutki kwartet był melancholijnym przedsmakiem przed jeszcze większą dawką melancholii, jaką zaserwowali nam muzycy z Bydgoszczy. Poza specyficznym,  nielekkim klimatem George Dorn Screams czarował również głębią gitarowego brzmienia oraz kojącym wokalem Magdy Powalisz, która choć nie była w pierwotnym składzie zespołu wzbogaca grupę już od ośmiu lat.

Przyjezdnej formacji udało się stworzyć bardzo intymną i kameralną atmosferę. Po pierwszym, instrumentalnym utworze na scenie pojawiła się skromna brunetka, która uświetniła swoim wokalem i dźwiękami kolejnej gitary brzmienie zespołu. George Dorn Screams dali się poznać jako cztery indywidualności, które dopełniają się i współbrzmią niezwykle płynnie. Nostalgiczne, spokojne momenty przeplatały się z  mocniejszymi, gitarowymi riffami. Zmiany tempa i łączenie żywiołowych momentów z  łagodnym wokalem jest tym, co w zespole najbardziej intryguje i przyciąga. Oprócz materiału z trzypłytowego dorobku zespół zaprezentował nowe utwory z nadchodzącego albumu. Nie zabrało oczywiście Don’t Ask Me.

joomplu:49666

Miejmy nadzieję że tegoroczny występ George Dorn Screams odczarował negatywne skojarzenia z Łodzią, w której w zeszłym roku na koncercie pojawiło się niewiele ponad tuzin osób.  Uśmiech i podziękowania  wokalistki  po ponad godzinnym występie mogą zwiastować kolejne występy tego, naprawdę ciekawego zespołu w naszym mieście.

Zobacz także:

Kombajn do zbierania kur po wioskach w DOMu (foto)

Neony i Kuma Olik w DOMu (foto+wideo)

Little White Lies w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC03059
O.S.T.R. Tabasko & Noise Trio w Wytwórni (foto)
IMG_0197dm
Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode (foto)
LAJ: Wójciński/Szmańda Quartet i Szcześniak/Herdzin (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*