gemini2112W sobotę, 28 czerwca o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert Gemini Abyss. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół Gemini Abyss rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku, kiedy to trójka przyjaciół muzykujących ze sobą od lat (Marcin „Czyżol” Czyżewski, Marcin „Games” Gamus i Tomasz „Wasyl” Wasilewski) postanowiła powołać do życia nowy projekt, kończąc wcześniej wieloletnią przygodę z formacją Syndrom. Jako że wokal z założenia miał być kobiecy, rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej osoby i wkrótce do zespołu dołączyła młoda, utalentowana wokalistka Klaudia Kikosicka (obecnie Woroniecka), obdarzona charakterystycznym, pięknym i mocnym głosem. Skład uzupełnił jeszcze basista Paweł Gębka. Oboje doskonale odnaleźli się w tej muzyce i wszystko, jak do tej pory, wydaje się zmierzać we właściwym kierunku, tym bardziej jeśli towarzyszy temu szczera radość z grania i tworzenia, świetna atmosfera i pełne zaangażowanie. Gemini Abyss obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling.

Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta promo „I Would Die Just For A Feel…”. Równocześnie zespół rozpoczął koncertowanie, zebrał pierwsze pozytywne recenzje i zamierza systematycznie pokazywać się na scenie.

W sierpniu 2012 r. skład powiększył się o drugiego gitarzystę Wojtka Sobierajskiego, a pod koniec października nowym basistą został Maciek Malinowski. W lutym 2013 r. ukazała się druga płyta zespołu „Claim Of The Planet”, zawierająca 10 kompozycji. W lipcu 2013 roku zespół podpisał kontrakt z angielską wytwórnią Ravenheart Music, która zajmie się dystrybucją i promocją płyty „Claim Of The Planet” na zachodzie Europy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Somnambulist_Szafa
The Somnambulist w Szafie
MEDIA_1
Bronx Hip Hop Festival 2016
Christina_Martin_-_promo
Christina Martin przy Pogonowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*