Jak to się stało, że pies Alfred chodzi w skarpetkach? Kim chciał być kot Maurycy i dlaczego jednak postanowił pozostać kotem? Dowiecie się wszystkiego ze słuchowisk! I to multimedialnych.

 

Projekt “Garść figli i psot – pies Alfred i Maurycy kot” to będąca swoistym działaniem interaktywnym multimedialna inicjatywa artystyczna skierowana do najmłodszych widzów jak i ich rodziców. Alfred i Maurycy to Honorowi Zwierzęcy Mieszkańcy Miasta Łodzi, którym już znudziła się kwarantanna i pragną opowiedzieć dzieciom o swoich przygodach i dowiedzieć się, jak spędzają czas podobni im łódzcy pupile i jak kreatywni są ich właściciele.

Niezwykłe przygody psa Alfreda i kota Maurycego okraszone ilustracjami autorki przeniosą słuchacza (i widza) w beztroski świat, w którym kocia fantazja i psia ciekawość oderwą od ich doczesnych problemów. Premierom odcinków towarzyszyć będzie warsztat plastyczno-animacyjny, w którym profesjonalni lalkarze (aktorzy Teatru Pinokio) pokażą, jak w domowym zaciszu wykonać prototyp lalki Maurycego i Alfreda i nauczą widzów prostych technik z zakresu animacji lalkowej.

Zapraszamy na trzy autorskie opowiadania Marty Pokorskiej-Jurek, które zinterpretują aktorzy Teatru Pinokio – Hanna Matusiak oraz Piotr Osak (oprawa muzyczna). W roli głównych bohaterów postaci autentyczne – pies Alfred i kot Maurycy. Historie oparte są na faktach!

Premiery słuchowisk:
27 lipca 2020 (poniedziałek)
3 sierpnia 2020 (poniedziałek)
10 sierpnia 2020 (poniedziałek)
19 sierpnia 2020 (środa) – niespodzianka!

Premiery warsztatów:
29 lipca 2020 (środa)
5 sierpnia 2020 (środa)
12 sierpnia 2020 (środa)

Wydarzenie skierowane do dzieci 4 – 12 lat oraz ich opiekunów. Więcej na https://www.facebook.com/mamatygrys/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przygotowania do spektaklu 2.0.4.5. Miniopera metafizyczna
1968// biegnij, mała, biegnij w Teatrze Nowym
mfspin
Dwie premiery na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*