mural_so_2_20110621_2013709776W internecie pojawił się film dokumentujący proces powstawania sześciu ogromnych murali w ramach projektu Galeria Urban Forms.

– Projekt będzie realizowany etapami. Podstawową ideą projektu jest stworzenie ekspozycji sztuki ulicznej w publicznej przestrzeni ścisłego centrum Łodzi – opowiada Michał Bieżyński z Urban Forums. – Ekspozycja składać się będzie głównie z wielkoformatowych obrazów malowanych na bezpośrednio elewacjach kamienic w centrum Łodzi przez wybitnych reprezentantów malarstwa wielkoformatowego z całego świata.

W ciągu najbliższych lat projekt ma zostać poszerzony o inne obiekty sztuki miejskiej, takie jak rzeźba, instalacja, biżuteria uliczna etc. Docelowo, na przestrzeni kilku lat powstanie miejska galeria licząca kilkadziesiąt eksponatów, którą będzie można zwiedzić pieszo w ciągu paru godzin.

Artyści, którzy przyczynili się do powstania I edycji projektu, to Hiszpanie Aryz i Kenor, Niemiec Sat One, Francuz Remed oraz Polacy M-City, Sepe, Chazme i Etam Crew.

Pierwsze murale znaleźć można przy poniższych adresach:
1. ul. Legionów 19 – M-City
2. ul. Pomorska 67 – Aryz
3. ul. Próchnika 9 – Sepe/Chazme
4. ul. Próchnika 11 – Remed
5. al. Kościuszki 27 – Sat One/Etam Crew
6. al. Kościuszki 32 – Kenor

Więcej o projekcie znaleźć można na stronie Galerii.

/fot. Agata Jędrzejewska

Zobacz także:

W Łodzi powstaje galeria murali (foto)

Viva Flamenco – nowy mural w Łodzi (foto)

Turkusowy słoń – nowy mural w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DSC0093_DxO
Vans Shop Riot 2015 w Łodzi (foto)
IMG_9085_kopia
Plastry Kultury 2017 – zgłoś swoje propozycje!
ec1_lokale_v1
Pierwsze lokale w EC-1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*