nowa_glowne

W Galerii Nowej Łódzkiego Domu Kultury, od 10 kwietnia prezentowane są fotografie członków Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Wystawę zbiorową opatrzono tytułem „Pokonać strach, pokonać ból, pokonać samego siebie”.

Autorami zdjęć są: Jakub Sznyr,  Magdalena Kozłowska, Paweł Lisiecki, Aleksandra Lesz, Staśka Telega, Krzysztof Pietruszewski, Włodzimierz Janusik, Natalia Golimowska, Łukasz Pietrzak.

„Nasze życie jest czasem podobne do chodzenia po górach. Zmagamy się tam z przeciwnościami losu, ze strachem, zwątpieniem, bólem. Nigdy nie wiemy jaką nową niespodziankę szykuje dla nas los, za kolejnym skalnym załomem. Czasami schodzimy w dolinę a czasami udaje się nam stanąć na szczycie. Aparat fotograficzny, który dla wielu z nas stał się nieodłącznym towarzyszem górskich wypraw, pomaga zapisać obrazy i utrwalić emocje jakie wyzwala wędrówka górskimi ścieżkami, wędrówka przez życie, wędrówka ku poznaniu samego siebie” – Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Łódzki.

Galeria Nowa ma charakter otwarty i pokazuje dokonania twórcze ze wszystkich dziedzin: malarstwa, rzeźby, fotografii, rysunku, grafiki, instalacji i obiektów, a także multimediów. Prezentowane są w niej wystawy historyczne, ale także jest to przestrzeń, w której debiutują najmłodsi artyści (np. laureaci konkursu im. Wł. Strzemińskiego organizowanego przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych).

DSC_7638

Fot. Arkadiusz Fochtman

Także tutaj mają swoje wystawy artyści z województwa łódzkiego – twórcy sztuki ludowej, których prezentacje są przygotowywane przez Ośrodek Regionalny ŁDK, a także artyści, którzy żyją i tworzą w miastach i powiatach naszego regonu. Galeria za cel stawia sobie jak najszerszą edukację w zakresie sztuki współczesnej, stąd też program jest adresowany zarówno do osób zaznajomionych ze sztuką współczesną, jak i dla tych, dla których wizyta w galerii jest pierwszym z nią spotkaniem.

Wystawa czynna w dniach 10-27 kwietnia 2013 – od wtorku do soboty w godz. 14-18.

(Tekst – mat. prasowe)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5465
Town – z miasta Łodzi 2014 w ŁTF (foto)
IMG_8369
Opowieść o lesie w Galerii ŁTF (foto)
FOTO_ADAM_ADAMSKI_1
Adam Adamski – Światy współistniejące (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*