Od 24 do 29 lutego Galeria Łódzka stanie się „domem książki”. W ramach akcji fani literatury będą mogli wymienić tytuły z domowej biblioteczki na nowości. Wisienką na czytelniczym torcie będą spotkania autorskie z Karoliną Korwin-Piotrowską oraz Szczepanem Twardochem.

BO LUBIĘ ROZMAWIAĆ O KSIĄŻKACH

Pożeracze książek, którzy doskonale znają zasady bookcrossingowej akcji w łódzkim centrum już nabierają apetytu na wydawnicze nowości oraz poszukiwane tytuły. Na czym polega akcja? Przez 6 dni klienci Galerii Łódzkiej będą mieli okazję spotkać się z innymi czytelnikami, porozmawiać o literaturze oraz wymienić się książkami. Wszystko to w strefie pop-up’owej biblioteki, która zagości na poziomie  -1. W końcu drugie życie książek to nie moda a filozofia. Świadome społeczeństwo docenia rozwiązania, które mają realny wpływ na ekologię i pozwalają dłużej i efektywniej wykorzystywać poszczególne dobra. Zatem inicjatywa zachęcająca do wymiany książek nie tylko jest sexy – bo to, że czytanie jest sexy wiadomo nie od dziś – ale również jest eko!

 „Booksharing jest wpisany w nasze działania już od kilku lat i pojawiał się w formie cyklicznych wydarzeń tematycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  Tym bardziej miło mi przypomnieć, że fani tej formy wymiany książek znajdą w naszym centrum stałą strefę bookcrosingu. Na poziomie -1 znalazła się bowiem biblioteka, w której czytelnicy znajdą wiele ciekawych tytułów. Podczas pracy nad projektem dbaliśmy o to, aby nowopowstała przestrzeń sprzyjała wyciszeniu. Postawiliśmy na ciepłe barwy, wygodne i funkcjonalne meble, oraz niestandardowe elementy tj. kominek, który nadaje strefie czytelniczej domowego charakteru. Centralnym jej punktem jest regał z książkami, który zachęca do pozostania u nas na dłużej.” – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

SPOTKANIA AUTORSKIE

Jak napisać dobrą książkę? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą goście specjalni wydarzenia. Karolina Korwin-Piotrowska to bezkompromisowa dziennikarka i obserwatorka rzeczywistości. Jedno jest pewne, podczas spotkania z autorką będzie gorąco, na tapet pójdzie bowiem jej najnowsza książka „Wrzenie”. Sam tytuł jest już doskonałą rekomendacją. Drugą postacią, która wzbogaci sobotnie spotkania, będzie Szczepan Twardoch. Jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy, autor m.in. takich bestsellerów jak: „Morfina”, „Drach”, „Król”, czy „Królestwo” z chęcią podejmie szermierkę na słowa i odpowie na pytania fanów jego twórczości. W programie nie zabraknie czasu na autografy czy zdjęcie z literackim idolem. Spotkania autorskie rozpoczną się w sobotę o godzinie 13.00.

CZYTANIE MAŁA WIELKA SPRAWA

Czytanie książek wpływa na zasób słownictwa, komunikację, kreatywność oraz umiejętność uczenia się. W dobie wszechobecnej digitalizacji zachęcanie dzieci do spędzenia czasu z książką w ręku staje się nie tyle obowiązkiem co misją. Dlatego podczas tegorocznej edycji wydarzenia Galeria Łódzka zadbała również o dział z literaturą dziecięcą. W dniach od 24 do 29 lutego młodzi czytelnicy będą mogli bezpłatnie wymieniać się książkami.

ZASADY WYMIANY KSIĄŻEK:

– Obowiązuje limit wymienianych książek, których maksymalna liczba to 10 sztuk,

– W wymianie mogą brać udział książki niezniszczone, wydane po 2007 roku,

– Skupiamy się na beletrystyce. Wymianie nie podlegają podręczniki szkolne i akademickie, przewodniki, poradniki, harlequiny, atlasy itp.

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szymborska
Spotkanie z Michałem Rusinkiem
mlynarski2
Wojciech Młynarski – w opowieści dra hab. Jerzego Wiśniewskiego
Literatura – maj 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*