DSC_5842

Fashion Week Poland na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń modowych na europejską skalę. Od początku organizowany jest w Łodzi. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, gdyż to właśnie tu bije serce polskiej mody!

Hotel Andel`s zaś, to wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi, gdzie klimat XIX- wiecznej architektury spotyka się z nowoczesnym designem. Tu odbywać się będzie część imprez głównych i towarzyszących Fashion Week Poland, tu mieszkają specjalnie na tę imprezę zaproszeni goście. To właśnie w tych zabytkowych wnętrzach, zaprezentowano podczas Gala Otwarcia – pokaz Nuno Baltazara.

Portugalski projektant to laureat wielu prestiżowych nagród, w tym JOVENS CRIADORES, Porto Moda, Fashion TV Portugal Awards. Od 1999 roku na stałe związany z Lisboa Fashion Week, gdzie co sezon pokazuje swoje kolekcje. Projektant czerpie inspiracje z elegancji lat pięćdziesiątych XX wieku, jak i z podróży, kina czy opery. Jego kolekcje są zawsze na czasie i odzwierciedlają marzenia kobiet. Nuno Baltazar stawia na kobiecość dlatego jego kreacje można często podziwiać nie tylko na wybiegu, ale i na czerwonym dywanie.

DSC_5907

(Fot. Agata Kobierska)

Po raz pierwszy do programu polskiego tygodnia mody dołączył również nowy wyjątkowy projekt. Już jutro, 26 października także w klimatycznych wnętrzach hotelu Andel`s zaaranżowany zostanie ekskluzywny salon mody, w którym będą zaprezentowane kolekcje: Agaty Wojtkiewicz, Dawida Tomaszewskiego, Natalii Jaroszewskiej, Macieja Zienia i MMC Studio Design. Salon stanie się miejscem spotkań projektantów z kontrahentami i przedstawicielami mediów.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC07487
Od zmierzchu do świtu – Historia mody balowej XVIII-XX wieku (foto)
targimody
III Międzynarodowe Targi Mody – Ptak Fashion City 2015
_MG_0223
Tylko gobelin w Muzeum Włókiennictwa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*