galabaletowaTeatr Wielki w Łodzi przygotował specjalną ofertę dla studentów i seniorów na „Galę baletową” 25 maja 2018 roku – bilet za jedyne 20 złotych. „Gala baletowa. Od romantyzmu do współczesności”, której premiera miała miejsce pod koniec kwietnia, odbędzie się już w środę 23 maja 2018 roku, po raz ostatni w tym sezonie artystycznym.

– W części pierwszej naszego  wieczoru obejrzeć będzie można  słynne sceny baletowe ze spektakli „Jezioro Łabędzie, „Don Kichot”, „Esmeralda”, „Płomień Paryża” i Korsarz”,  przeplatane  popisami solowymi  wykonywanymi zarówno przez naszych tancerzy jak i młodych  adeptów  łódzkiej szkoły baletowej a wszystko  to w oprawie scenograficznej  nawiązującej  do oryginału – mówi Wojciech Domagała, kierownik baletu.

Tancerka kręcąca w jednym punkcie trzydzieści dwa fouetté lub tancerz niczym zawieszony w powietrzu wykonujący niezwykle widowiskowe jeté po kole. Popisowe „cztery łabędzie” jak pod linijkę prezentują swoją tyleż skomplikowaną, co efektowną wariację. Balet klasyczny wcale nie musi być jak muzealny eksponat. Niezmiennie od lat przyciąga widzów na spektakle kompozytorskich i choreograficznych mistrzów tego gatunku.

– Druga część zawierać będzie zarówno układy z repertuaru teatru cieszące się szczególnym uznaniem publiczności jak i współczesne choreografie ułożone przez naszych tancerzy. Dzięki bogatej i różnorodnej tanecznie propozycji wieczoru, nasi widzowie będą mieli możliwość zobaczenia jak zmienia się technika taneczna na przestrzeni wieków – dodaje W. Domagała

W programie „Gali Baletowej” znajdą się więc oprócz fragmentów dzieł Petipy, także  znane choreografie  min Fokina, Waganowej, Veredona czy Madii do muzyki Czajkowskiego, Saint-Seänsa, Asafiewa, Adama, Nymana oraz Chopina i Morricone.

Bilety w wyjątkowych cenach 20 zł – na hasło „senior” oraz „student” – do zakupu w kasach Teatru.

Zdjęcia: Michał Matuszak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fst
Premiery teatralne – maj 2015
grupatrzymajaca
Grupa Trzymająca Mikrofon w Wytwórni
klubmezusziow
Klub Mężusiów w Teatrze Lutnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*