gaba_kulka_20140825_1653309158W niedzielę, 30 października o godz. 19 w Wytwórni wystąpi Gaba Kulka. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Gaba Kulka”, w treści podajcie swoje imię i nazwisko, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert. Zabawę zakończymy w piątek (28 października), o godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin 

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od norber… i k.gra…

Nowy album Gaby Kulki ukaże się jesienią i będzie nosił tytuł „Kruche”. To kontynuacja twórczej współpracy ze stałym składem: Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem i Wacławem Zimplem, którzy towarzyszą jej od lat w koncertach i współodpowiadają za brzmienie ostatnich dwóch płyt (albumu „Wersje”i cenionego przez krytyków i słuchaczy „The Escapist”). Po raz kolejny produkcją zajął się Marcin Bors.

„Kruche” jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym osadzonego w latach siedemdziesiątych Eskapisty, ale odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż o sprawach sercowych.

Koniec świata i jego bardziej osobista, miniaturowa wersja – śmierć i idące za nią zapomnienie – są zresztą powracającym motywem na „Kruchym”. Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi w pozornej słabości: to, co kruche, bywa też nad wyraz mocne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Balonowe Show w Teatrze DOM (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
helios_kulturadostepna_1484x1185mm_v1
Demon w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*