Gaba Kulka w Niebostanie (foto)

Piątek, choć 13, był szczęśliwym dniem dla łódzkich fanów Gaby Kulki. Artystka wystąpiła w Niebostanie.

Koncert, zapowiadany jako promocja najnowszej płyty Gaby „Wersje”, miał z wydawnictwem mało wspólnego. Piosenki wykonane przez artystkę nie pojawiają się bowiem na krążku. Podczas występu dominowały nowości i covery.

Mimo że publiczność nie znała większości zagranych kawałków (albo właśnie dlatego), wszyscy siedzieli jak zaczarowani, wsłuchując się w każdą nutę zagraną przez Gabę. Zasłuchaniem tłumaczyć można słabe reakcje łodzian na żarty padające ze sceny, którymi piosenkarka chciała nieco zachęcić publikę do interakcji. Swój brak powodzenia skwitowała jedynie: „Tak to się kończy, kiedy próbuję żartować”. Na zakończenie koncertu publika jednak nie zawiodła i nagrodziła Gabę i jej zespół gromkimi brawami.

Gaba Kulka wystąpiła w towarzystwie Roberta Rasza (perkusja), Wojciecha Traczyka (bas i śpiew) i Wacława Zimpla (klarnety). Sama piosenkarka grała na klawiszach oraz ukulele, z którego od pewnego czasu nie śmie żartować (żartuje co najwyżej ze swojej gry na tym instrumencie),

Podczas koncertu Gaba zdradziła swoje plany na przyszłość. Artystka jest w trakcie nagrywania kolejnej płyty, która na rynku pojawi się prawdopodobnie po wakacjach. Piosenkarka obiecała, że nie zapomni o Łodzi, planując trasę koncertową. Trzymamy za słowo!

Zobacz też:

Czesław Śpiewa w Dekompresji (foto)

Tymon & The Transistors w Niebostanie (foto)

Gaba Kulka w Scenografii (foto)

Koncerty w Łodzi – grudzień 2013


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *