06122012_093Zakończył się prawie dwumiesięczny projekt Puls Języka. Finał imprezy w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury 6 grudnia zwięczył występ Gaby Kulki.

Wcześniej, o godz. 12 rozpoczął się konkurs ortograficznych dla osób, które pomyślnie przeszły eliminacje w Tomaszowie Mazowieckim, Parzęczewie i Brzezinach. Zorganizowano także dyskusję na temat języka polskiego jako języka obcego z dr Grzegorzem Rudzińskim oraz spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży, Kaliną Jerzykowską. Poranną część imprezy zakończył występ Agnieszki Kowalskiej-Owczarek z zespołu Agnellus.

O godz. 18 rozpoczęło się kolejne dyktando, tym razem w „kategorii open”, a po nim spotkanie z udziałem dra Grzegorza Rudzińskiego i dra Macieja Świerkockiego, który zawodowo zajmuje się tłumaczeniem głównie literatury angielskiej na język polski. Po krótkiej dyskusji z udziałem studentów ze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców na scenie wreszcie pojawiła się Gaba Kulka.

joomplu:46218

Podczas półtorej godzinnego setu zaprezentowała zarówno utwory po polsku, jak i po angielsku. Po raz pierwszy w Łodzi grała także na ukulele. Pełna sala mogła wysłuchać m.in. jej coveru Iron Maiden, który został niezwykle żywo przyjęty przez część słuchaczy.

joomplu:46217

Puls Języka to projekt ŚFK-DL w ramach przedsięwzięcia promującego język polski Narodowego Centrum Kultury pod nazwą Ojczysty – dodaj do ulubionych. Od października w województwie łódzkim organizowano spotkania literackie, występy artystyczne oraz dyktanda. Wstęp na każdą z imprez był bezpłatny.

Zobacz także:

VI Festiwal Puls Literatury – zapowiedź

The Saintbox w Łodzi Kaliskiej (foto)

Gaba Kulka w Wytwórni (foto)

Kucz/Kulka w Wytwórni (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Soundedit 2019 (foto)
mod_DSC8832
Hunter w Dekompresji (foto)
IMG_9815
Reggaeland Promo Tour na OFF Piotrkowska (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*