IMG_1586W sobotę, 18 kwietnia o godz. 21 w Łączniku rozpocznie się koncert Gaby Kulki. Bilety kosztują: 30 zł w przedsprzedaży, 39 zł w dniu imprezy.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Można powiedzieć, że jej muzyka to progresywny pop: Pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret.

Wydała trzy autorskie płyty: „Out”, pokryty złotem „Hat, Rabbit” i wydane w 2013 roku „Wersje”. Nagrodzona między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie, nominowana do Paszportu Polityki.

Gaba współpracuje z innymi artystami często i chętnie. Owoce tych działań to między innymi retro-popowy „Sleepwalk” duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, mroczny „The Saintbox” z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta nietuzinkowych coverów Iron Maiden „Baaba Kulka”, a także – nagrany również z zespołem Baaba –zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu „Piastelsi”. Gaba jest też autorką piosenek,które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swietliki_067
Świetlicki i Gralak w DOMu
lukabr
Rock vs Drum & Bass w Luce
von
VON – Audio Performance w Galerii Manhattan

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*