Futurotextiles w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

DSC_2222

Zaskakujące rozwiązania, niezwykłe pomysły i fantastyczna wizja tekstylnej przyszłości. Tkaniny w kilkudziesięciu nieznanych dotąd odsłonach czekają na miłośników niestandardowych zastosowań.

„Futurotextiles” to wystawa łącząca naukę, technikę i sztukę tworzone z każdego rodzaju tkaniny. Składające się na nią prace, obiekty, aplikacje, inspirowane są najśmielszymi marzeniami i dają wielkie nadzieje na przyszłość w branży tekstylnej. Ta niezwykła wystawa gości w Łodzi w dniach 18 kwietnia – 20 maja, zaś podziwiać ją można w łódzkim Centralnym Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282) w godzinach pracy muzeum. Wejście na wystawę jest bezpłatne.

Główne tematy wystawy to m.in.: Odkrywanie tkaniny: poznanie nowych włókien; Hometex: odkrycie nowych włókien meblarskich; Clothtex: prezentacja interaktywnej odzieży, kreacji haute-couture z akcentami futurystycznymi; Mobiletex: zastosowanie materiałów kompozytowych w sektorze transportu; Protex: prezentacja tkanin ochronnych (np. wysokiej odporności na ogień); Buildtex: zastosowanie tekstyliów w architekturze; Geotex: zastosowanie tkanin w rolnictwie; Medtex: zastosowanie tekstyliów w medycynie (implanty protetyka).

DSC_2185

Fot. Arkadiusz Fochtman

Po sukcesie Futurotextiles w Tri Postal w Lille (Francja) w 2006 r., w Courtrai (Belgia) w 2008, czy Bangkoku w 2009, projekt Futurotextiles stanowi unikatową ofertę wystawienniczą, ukazującą nowoczesną wizję przyszłości tkaniny, która zmieni nasz stosunek do świata, nasze środowisko i nas samych. Wystawa ta jest swoistym zaproszeniem w podróż do odkrywania świata włókienniczego, niesamowitej różnorodności włókna i dzisiejszych tkanin, które stały się techniczne, innowacyjne i inteligentne.

Wystawa zakłada prezentację projektów interaktywnej odzieży, projektów tekstyliów w architekturze i do domowego użytku, eksperymenty odkrywające nowe tkaniny. Futurotextiles to nie tylko wystawa naukowa czy technologiczna, ale także oferująca poetycką podróż z twórczością jednych z najbardziej znanych projektantów z ostatnich kilku lat.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot. Arkadiusz Fochtman)

Wstęp bezpłatny – 19 kwietnia – 20 maja

Fashion Week na Plastrze Łódzkim!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *