fs_jesien2012_wizerunkowyW niedzielę, 9 grudnia o 18 w Owocach i Warzywach rozpoczną się pokazy filmowe w ramach Festiwalu Future Shorts. Czas trwania programu: 79 minut. Wstęp wynosi 5 zł.

W ramach prezentacji poznamy jasne i ciemne strony życia mieszkańców wielkich metropolii m.in.: Nowego Jorku, Londynu i Kairu.  Zobaczymy film ‘Rite’ w reżyserii Michaela Pearce’a pokazujący trudną relację między ojcem i synem, nominowany do nagrody BAFTA; futurystyczną baśń „The Black Balloon” zrealizowaną przez braci Bena i Joshuę Safdie, nagrodzoną w Sundance Short Filmaking Award; rozmowę sfilmowaną w kairskiej kawiarni przez Ritesha Bafrę, wyróżnioną przez Jury na Festiwalu w Tribece.

W jesiennym programie znajdzie się również „Auf Der Strecke” (‘On the line’) Reto Caffiego, opowiadający o niespełnionej miłości, podglądaniu i poczuciu winy – jeden z najlepszych krótkich filmów ostatnich lat – nagrodzony na ponad 50 festiwalach na całym świecie; a także dokument Ariela Schulmana i Henry’ego Joosta (twórców Catfish) “A Brief History of John Baldessari” przedstawiający sylwetkę znanego amerykańskiego artysty Johna Baldessari, w którym naratorem jest sam Tom Waits…

Po raz pierwszy w historii Future Shorts publiczność jest zachęcana w kolejnych kwartalnych odsłonach do głosowania na ulubiony film. Zwycięzca zostanie nagrodzony Future Shorts Audience Award!

* Program Future Shorts: Jesień 2012

1. Cafe Regular, Cairo Reż.: Ritesh Batra 2011 Egipt/Indie | 11 min. Fabuła Para młodych ludzi zauważa, że zaczęli rozmawiać o rzeczach, o których nie mówili przedtem. W mieście gdzie nowe spotyka się ze starym, w którym wszystko się może zdarzyć, próbują odnaleźć swoje miejsce w niepewnym i nieustannie zmieniającym się świecie.
Laureat Special Jury Mention at Tribeca Film Festival.

2. A Brief History of John Baldessari Reż.: Ariel Schulman i Henry Joost 2012 USA | 6 min. Dokument Film twórców CATFISH i PARANORMAL ACTIVITY 3 mówi nam wszystko co chcemy (ale niekoniecznie potrzebujemy) wiedzieć o amerykańskim artyście Johnie Baldessari. Wielu zna go jako „kolesia, który rysuje ludziom kropki na twarzach” lecz czy wiedziałeś, że ma 6’7’’ wzrostu i że jego hasło dostępu do wifi to 12345678B? Niesłychana kariera zostaje opowiedziana w 5 i pół minuty, a narratorem jest sam Tom Waits.

3. Rite Reż.: Michael Pearce 2010 Wielka Brytania | 14 min. Fabuła Mike spotyka swojego skłóconego syna, chce odbudować zdrowe relacje między nimi, spędzając urodziny chłopca w sympatyczny sposób. Niestety atmosfera agresji panująca w mieście z powodu trwającego meczu oraz wypity drink utrudniają sprawę, zamieniając miłe popołudnie w pełne napięcia i wymuszenia. 'Rite’ Pearce’a był nominowany do tytułu najlepszego filmu krótkometrażowego na BAFTA w Szkocji.

4. The Black Balloon Reż.: Ben Safdie i Joshua Safdie 2012 USA | 18 min. Bracia Safdie stworzyli opowieść nie tylko dla dzieci, osadzoną w realiach miejskiej baśni sci-fi. Czarny balon odkrywa i ukazuje w całej okazałości Nowy Jork i skomplikowane życie ludzi zamieszkujących miasto. Laureat Sundance’s Short Filmmaking Award.

5. Auf Der Strecke (On the Line) Reż.: Reto Caffi 2007 Niemcy | 30 min. Fabuła Historia miłości, podgladactwa i winy. Ochroniarz z marketu obserwuje ekspedientkę z księgarni i zakochuje się w niej. Ale pojawia się potencjalny rywal. Po tym jak ochroniarz będąc świadkiem brutalnego ataku na rywala w pociągu, nie reaguje, poczucie winy zaczyna niszczyć jego uprzednio uporządkowane życie. „On the line” wygrało ponad 50 nagród na międzynarodowych festiwalach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
film_lukasza_z_balut
KILOMETRY ŁODZI – premiera stypendialnego filmu Łukasza z Bałut
The Best of O!PLA 2020 na MOJEeKINO.PL!
plakat1_maly-1
70-lecie polskiej animacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*