future2012W środę, 22 sierpnia o godz. 20 w Silver Screen kolejny maraton Future Shorts, czyli najlepsze filmy krótkometrażowe ze świata.

Wśród prezentowanych filmów pojawią się m.in.: nagrodzony BAFTA i nominowany do Oscara A Morning Stroll (reż. Grant Orchard), koreański Guest (reż. Ga Eun-Yoon) – laureat festiwalu w Clermont-Ferrand – oraz faworyt z Festiwalu SXSW Notes on Biology (reż. Will Madden).

Opisy filmów:

A MORNING STROLL
Reż. Grant Orchard / Wielka Brytania / 2012 / 7′
Historia o spotkaniu pewnego nowojorczyka z pewnym kurczakiem. Opowiedziana w trzech rozciągających się na przestrzeni 100 lat aktach animacja, która zdobyła już nagrodę BAFTA, nagrodę Jury Festiwalu Sundance oraz nominację do Oscara.

GUEST
Reż. Ga Eun-Yoon / Korea Południowa / 2011 / 20′
Nastolatka wzburzona romansem swojego ojca wpada do domu jego kochanki i znajduje tam dwójkę małych dzieci… „Guest” to pięknie zagrana opowieść o emocjach związanych z dorastaniem. Film powstał w ramach programu prowadzonego przez Korean National University of Arts. Zwycięzca Festiwalu w Clermont-Ferrand (2012).

NOTES ON BIOLOGY
Reż. Will Madden / USA / 2011 / 6′
Poklatkowa animacja nagrodzona na Festiwalu SXSW. Ten błyskotliwy krótki metraż przybliża nam twory wyobraźni pewnego ucznia nudzącego się na zajęciach z biologii.

WE’LL BECOME OIL
Reż. Mihai Grecu / Rumunia / 2011 / 6′
Zwycięzca Festiwalu w Tampere. Zainspirowany wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej eksperymentalny dokument, zgłębiający globalne reperkusje tego wydarzenia.

STREET VENDOR CINEMA
Reż. Clarissa Knoll / Brazylia / 2011 / 15′
Wędrowny producent inscenizuje filmowe produkcje na zamówienie na najbardziej uczęszczanej ulicy Brazylii. Rezultat to niezwykła mikstura gatunków – od samurajskiej epopei po rodzinny melodramat – zrodzona z popularnych fantazji kształtowanych pośród ulicznego chaosu.

TUMULT
Reż. John Barrington / Wielka Brytania / 2011 / 13′
Plemię nordyckich wojowników włóczy się po opustoszałej po bitwie okolicy. W momencie, gdy umierający wódz zamierza przekazać władzę swemu synowi, niespodziewanie atakuje ich kolejna, zupełnie inna armia…

FIREWORKS
Reż. Victor Hugo Duran / USA / 2011 / 11′
Dla tych, którzy dorastali w Los Angeles, 4 lipca zawsze oznaczał fajerwerki. Opowieść o dojrzewaniu dwójki nastoletnich chłopców, usiłujących zaimponować grupce dziewcząt.

Łączny czas: 78 minut.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FS_Autumn_2013_Poster
Future Shorts – edycja jesienna 2013
30. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi
sniadania_z_transatlantykiem
Śniadania z Transatlantykiem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*