MARILYN_MYLLERW niedzielę, 30 listopada o 18 w Owocach i Warzywach rozpocznie się pokaz Future Shorts – edycja jesienna 2014. Bilety kosztują 5 zł.

Kolejna odsłona Future Shorts tradycyjnie przynosi z sobą wyjątkową mieszankę tematów, stylów i gatunków. 150 000 osób w 285 miastach na całym świecie zobaczy filmy pokazywane i nagradzane w sekcjach poświęconych krótkiemu metrażowi m.in. na festiwalach w Berlinie, Cannes czy Sundance.

Tym razem w większości z nich, na pierwszy plan wysuwają się ich bohaterowie. Szukająca perfekcji w czynieniu dobra Marilyn; uchodźcy z Palestyny szukający w Europie lepszego domu; hydraulik Colin, który po godzinach przeobraża się w szalonego wynalazcę; para irańskich kochanków, mierzących się z rodzimym prawem i tradycją czy Werner Herzog opowiadający o Miami. Zapowiada się ekscytująca filmowa podróż. Będzie nam bardzo miło, jeśli obędziecie ją razem z nami.

Program:

* MARILYN MYLLER
> Reż. Mikey Please / Wielka Brytania / 2013 / 6’ / Animacja
Marilyn bardzo stara się zrobić coś dobrego. Choć raz rzeczywistość w pełni odzwierciedli jej oczekiwania. Będzie lepiej niż sobie to wyobrażała. Będzie epicko i idealnie. Nic nie może pójść źle.
>> Nagradzany: Golden Prize – ADC Awards 2014, Best Short Film – British Animation Awards 2014. Pokazywany na festiwalu w Sundance i SXSX.

* XENOS
Reż. Mahdi Fleifel / Wielka Brytania, Grecja / 2013 / 12’ / Dokument
> Abu Eyad i inni młodzi Palestyńczycy z obozu dla uchodźców w Libanie wyruszyli wraz z przemytnikami w podróż. Przez Syrię i Turcję dotarli do Grecji. Jak wielu innych migrantów szukali drogi do wyśnionej, bogatej Europy, a znaleźli się w kraju podupadającym ekonomicznie, politycznie i społecznie.
>< Pokazywany na festiwalu w Berlinie, Sheffield Doc Fest i Edinburgh

* INSIDE THE MIND OF COLIN FURZE
Reż. David Beazley / Wielka Brytania / 2014 / 3’ / Dokument
> Za dnia Colin Furze jest hydraulikiem, jednak czas wolny spędza w garażu wymyślając dziwne i wspaniałe przedmioty. Wśród nich są takie  nszalone wynalazki jak Jet Bike czy World’s Fastest Mobility Scooter.
>> Pokazywany na Sheffield Doc Fest.

* MORE THAN TWO HOURS
Reż. Ali Asgari / Iran / 2013 / 15’ / Dramat
> Trzecia w nocy. Dziewczyna i chłopak włóczą się po mieście, szukając szpitala w którym zostanie wyleczona. Jednak jest to trudniejsze niż się spodziewali.
>> Pokazywany na festiwalu w Cannes, Stockholm Film Festival, Palm Springs International ShortFest i Melbourne International Film

* WERNER HERZOG DEFENDS DADE
Reż. Lindsay Scoggins / USA / 2011 / 1’ / Komedia
> Werner Herzog dzieli się refleksjami o Miami.

* PERSON TO PERSON
Reż. Dustin Guy Defa / USA / 2014 / 18’ / Fabuła
> Mężczyzna budzi się po imprezie. Zauważa nieznajomą śpiącą na jego podłodze. Resztę dnia spędza namawiając ją by wyszła.
>> Nagradzany: DAAD Short Film Prize na festiwalu w Berlinie 2014, Special Jury Recognition na SXSW, Best Fiction Film na festiwalu w Curtas Vila do Conde. Pokazywany na festiwalu w Sundance.

* SWIMMER (za zgodą www.cinema16.org)
Reż. Lynne Ramsay, Wielka Brytania, 2012, 18’ / Eksperyment
> Poetycka opowieść rozgrywająca się w wodach Wielkiej Brytanii, którymi samotnie płynie główny bohater. Dźwięk i obraz przenikają jego myśli, uczucia, marzenia, koszmary i wspomnienia.
>> Nagrodzony: Best Short Film – BAFTA 2013. Pokazywany na festiwalu w Cannes.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Opolskie_Lamy_Plakat
Lamy z Opola w Łodzi
maratonwalentynkowy
Maraton Walentynkowy w Kinie Bałtyk
skarbonka
Projekt edukacyjny Skarbonka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*