1futurePo upalnym sezonie letnim nieuchronnie nadciągają jesienne chłody. Czas wrócić do kina, ulubionej galerii, czy przytulnej kawiarni i przywitać jesień z Future Shorts Autumn Season – największym latającym festiwalem filmów krótkometrażowych na świecie. Zostań częścią kilkudziesięciotysięcznej widowni uczestniczącej w pokazach w 90 krajach, obejrzyj selekcję najlepszych światowych krótkich metraży i weź udział w globalnym głosowaniu publiczności wybierającej ulubiony film tej edycji.

Jesienny program to aż 8 krótkich metraży i 111 minut filmowych atrakcji. Co charakteryzuje nowy zestaw? Dominują w nim filmy fabularne – jesień to ewidentnie czas opowiadania historii. Poznamy zatem losy 9-letniego, ruchliwego mieszkańca Amsterdamu, gniewnych braci z północy Anglii, czy 55-letnią Setsuko z zatłoczonego Tokio. Przez pryzmat ich historii zastanowimy się m.in. nad tym jak na wychowanie wpływa brak ojca, co to oznacza być imigrantem, skąd bierze się rasizm, czy warto ufać obcym, czego nie wiemy o Afryce i jak współcześnie postrzegamy kobiety.

Future Shorts – Autumn season 2015 rozpocznie się w niedzielę, 18 październiak o godz. 18 w Owocah i Warzywach. Wstęp wynosi 7 zł.

PROGRAM:

1) Marc Jacobs
reż. Sam de Jong / Niemcy / 2014 / fabuła / 16 min.
Dziewięcioletni Soufyane żyjący w Amsterdamie, przygotowuje się do podróży, w którą ma wyruszyć ze swoim ojcem z Maroka. Przyjaciele chłopca nalegają, by ten zaopatrzył się w parę okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban, ale Soufyane wolałby raczej nosić okulary Marca Jacobsa. Gdy chłopiec pojawi się w mieszkaniu ojca o zachodzie słońca, czeka go gorzka lekcja życia.

2) Black Sheep/ Czarna Owca
reż. Christian Cerami / Wielka Brytania / 2015 / fabuła / 16 min.
Dwóch dorastających braci z północnej Anglii szykuje się do wzięcia udziału w ulicznym proteście przeciwko radykalnym odłamom islamu Angielskiej Ligi Obrony. Czy chłopcy przekonają się do skrajnie prawicowych przekonań?

3) Fallen Leaves / Opadłe liście
reż. Masha Kondakova / Ukraina / 2015 / fabuła / 22 min.
Jesień na obrzeżach Kijowa. Valya, samotna 40-letnia dozorczyni, pali opadłe, zbutwiałe liście. Nieoczekiwanie spotyka czarującego nieznajomego, któremu wkrótce udaje się uzyskać zaproszenie do jej mieszkania. Od pierwszej minuty jego obecności, Valya staje się zakładnikiem w swoim własnym mieszkaniu.

4) Sound of a Million Insects, Light of a Thousand Stars/ Dźwięk Miliona Insektów, Światło Tysiąca Gwiad
reż. Tomonari Nishikawa / Japonia / 2014 / eksperyment / 2 min.
O zachodzie słońca 24 czerwca, przy wiejskiej drodze, 25 km od elektrowni atomowej w Fukushimie, Nishikawa spalił 30 metrów 35 milimetrowej taśmy filmowej. Ta noc była wyjątkowo piękna, gwieździsta, nocne owady głośno brzęczały. Prawdopodobnie film ten był narażony na kontakt z pozostałościami radioaktywnych substancji.

5) Oh Lucy!
reż. Atsuko Hirayanagi / Japonia / 2014 / komediodramat / 22 min.
Setsuko, 55-letnia samotna pracownica biurowa z Tokio, otrzymuje od nietypowego nauczyciela angielskiego blond perukę i nową tożsamość – Lucy. W Lucy budzą się instynkty, o których istnieniu kobieta nie miała wcześniej pojęcia. Kiedy nauczyciel nagle znika, Setsuko musi poradzić sobie z tym, co pozostało – z sobą samą.

6) Best – Petite Noir
reż. Travys Owen / Republika Południowej Afryki / 2014 / teledysk / 4 min.
Zachodni świat wciąż postrzega Afrykę jako „czarny ląd” – niezbadany, egzotyczny i dziki. Z jednej strony video eksploruje niezwykłe piękno afrykańskiego krajobrazu, z drugiej – surowość i bezwględność natury tego kontynentu.

7) Hot Chicks / Gorące laski
reż. Ninja Thyberg / Szwecja / 2014 / fabuła /14 min.
Pięć dziewczyn w garderobie szykuje się do zdjęć na planie teledysku do przeboju „Hot Chicks”. Rozmawiają o swoich rolach, dyskutują o pracy. Czy czują się traktowane przedmiotowo, czy też uważają się za niezależne arystki?

8) Yes We Love / Tak, kochamy ten kraj
reż. Hallvar Witzø / Norwegia / 2014 / fabuła / 15 mins.
Cztery pokolenia: 10-letni Birger, 90-letni weteran wojenny Konrad, 18-letnia miss balu maturalnego Carina oraz 46-letni ojciec dwójki dzieci Ola przeżywają swoje wzloty i upadki w czterech różnych częściach Norwegii w trakcie norweskiego Święta Konstytucji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logan
Premiery kinowe – marzec 2017
charliekocha
Charlie Kocha Kobiety
festiwalindii
Infosys Bollylodz Festiwal 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*