DSC0898125 października w Klubie Scenografia zorgnizowano imprezę z udziałem dwóch kapel prezentujących folk w zupełnie nowym wydaniu. Mowa o grupach Future Folk oraz Angela Gaber Trio. 

Future Folk czyli Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

W skład Future Folk wchodzą: wokalista Stanisław Karpiel- Bułecka, syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral „pełną gębą”. Matt Kowalsky – elektronika – DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty „Code” wydany w 2009 roku w Polsce był nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz do nagrody Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa. Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, wokal. – od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

joomplu:63223

Angela Gaber Trio – Angela Gaber do współpracy zaprosiła gitarzystę Aleksandra Czikmakow, kompozytora i aranżera z Kazachstanu, który odbywał stypendium muzyczne w Akademii Muzycznej w Krakowie. Do składu dołączył także Łukasz Sabat- multiinstrumentalista (saksofon, armeński duduk, wokal, elektronika). Jest to skład, który powstał w 2011 w Bieszczadach, od tego czasu, pracowali nad repertuarem, koncertowali. W 2013 wydali swój debiutancki album „Opowieści z Ziemi” zarejestrowany w kościele w Mrzygłodzie pod koniec lata 2012. Tworzyli także muzykę do spektakli. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Fetiwal Folkowy Polskiego Radia- Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy- Mikołajki Folkowe. W 2013 nastąpiła też zmiana składu zespołu, odszedł Łukasz Sabat którego miejsce zająła rytmiczna energia Ernesta Drelicha. Aktualnie pracują nad nowym, autorskim materiałem oraz poszerzeniem instrumentarium.

joomplu:63245

/fot. Małgorzata Wójciak www.fotorelacje.wordpress.com

Zobacz także:

R.U.T.A. w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jellobiafra
Jello Biafra w klubie Dekompresja (foto)
14lipca_128
LDZ Alternatywa: Ektoplazma (foto+wideo)
_MG_7649
Venom INC w Łódzkim Domu Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*