futurefolk25 października w Klubie Scenografia impreza z udziałem dwóch kapel prezentujących folk w zupełnie nowym wydaniu. Mowa o Future Folk oraz ANgela Gaber Trio.  Bilety 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie i Strefie Biletów.

Future Folk czyli Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

Stanisław Karpiel- Bułecka – voc.
Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral „pełną gębą”.

Matt Kowalsky – elektronika
DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.
Ostatni w pełni autorski krążek artysty „Code” wydany w 2009 roku w Polsce był nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz do nagrody Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.
Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

https://www.youtube.com/watch?v=whqNw27KRo

Angela Gaber Trio czyli: Angela Gaber – śpiew kolorowy (śmiechy, piski, krzyki), bęben obręczowy, Aleksander Czikmakow – gitary wszelakie, grzechotki na butach, śpiew, Ernest Drelich – conga, bongosy, djembe, didgeridoo

Angela Gaber inicjatorka projektu. Do współpracy zaprosiła gitarzystę Aleksandra Czikmakow, kompozytora i aranżera z Kazachstanu, który odbywał stypendium muzyczne w Akademii Muzycznej w Krakowie. Do składu dołączył także Łukasz Sabat- multiinstrumentalista (saksofon, armeński duduk, wokal, elektronika). Jest to skład, który powstał w 2011 w Bieszczadach, od tego czasu, pracowali nad repertuarem, koncertowali. W 2013 wydali swój debiutancki album „Opowieści z Ziemi” zarejestrowany w kościele w Mrzygłodzie pod koniec lata 2012. Tworzyli także muzykę do spektakli. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Fetiwal Folkowy Polskiego Radia- Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy- Mikołajki Folkowe. W 2013 nastąpiła też zmiana składu zespołu, odszedł Łukasz Sabat którego miejsce zająła rytmiczna energia Ernesta Drelicha. Aktualnie pracują nad nowym, autorskim materiałem oraz poszerzeniem instrumentarium.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mobbyn
Mobbyn w Soda Underground
domagala
Paweł Domagała w Teatrze Wielkim
logo_rockowanie_-NEW-19-02-2014
Nowy Festiwal „Rockowanie” – zgłoszenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*