futurefolk25 października w Klubie Scenografia impreza z udziałem dwóch kapel prezentujących folk w zupełnie nowym wydaniu. Mowa o Future Folk oraz ANgela Gaber Trio.  Bilety 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie i Strefie Biletów.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Future Folk”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w środę (23 października), o godz. 22 Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

Future Fol czyli Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

Stanisław Karpiel- Bułecka – voc.
Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral „pełną gębą”.

Matt Kowalsky – elektronika
DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.
Ostatni w pełni autorski krążek artysty „Code” wydany w 2009 roku w Polsce był nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz do nagrody Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.
Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

https://www.youtube.com/watch?v=whqNw27KRo

Angela Gaber Trio czyli: Angela Gaber – śpiew kolorowy (śmiechy, piski, krzyki), bęben obręczowy, Aleksander Czikmakow – gitary wszelakie, grzechotki na butach, śpiew, Ernest Drelich – conga, bongosy, djembe, didgeridoo

Angela Gaber inicjatorka projektu. Do współpracy zaprosiła gitarzystę Aleksandra Czikmakow, kompozytora i aranżera z Kazachstanu, który odbywał stypendium muzyczne w Akademii Muzycznej w Krakowie. Do składu dołączył także Łukasz Sabat- multiinstrumentalista (saksofon, armeński duduk, wokal, elektronika). Jest to skład, który powstał w 2011 w Bieszczadach, od tego czasu, pracowali nad repertuarem, koncertowali. W 2013 wydali swój debiutancki album „Opowieści z Ziemi” zarejestrowany w kościele w Mrzygłodzie pod koniec lata 2012. Tworzyli także muzykę do spektakli. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Fetiwal Folkowy Polskiego Radia- Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy- Mikołajki Folkowe. W 2013 nastąpiła też zmiana składu zespołu, odszedł Łukasz Sabat którego miejsce zająła rytmiczna energia Ernesta Drelicha. Aktualnie pracują nad nowym, autorskim materiałem oraz poszerzeniem instrumentarium.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1150990_227508584064330_1892844991_n
Burning Down The House vol. 6.66 (zakończony)
ligasprawiedliwosci
Maraton Ligi Sprawiedliwości w Heliosie (zakończony)
Pokot w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*