Futbol Amerykański: Polska – Szwecja 14:27 (foto)

02022013_224Niespełna sześć tysięcy widzów w Atlas Arenie miało szansę obejrzeć historyczny, pierwszy mecz reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. Nasi zawodnicy niestety okazali się słabsi od wyżej notowanych Szwedów.

Biało-czerwoni jedynie w jednej kwarcie okazali się lepsi od rywala. Ostatecznie przegrali 14:27 (0:13, 8:0, 0:7, 6:7).

– Polacy byli wymagającym rywalem – powiedział podczas konferencji prasowej trener Szwedów, Patrik Lundkvist. – O zwycięstwie zdecydowało doświadczenie naszego zespołu. Warto dodać, że przeciwnik Polaków, to Mistrz Europy z 2005 roku.

joomplu:47846

Chociaż w drużynie gości w większości pojawili się zawodnicy z małym stażem reprezentacyjnym, to i tak widać było ich większą boiskową dojrzałość. Dość szybko rywale odskoczyli na trzynastopunktową przewagę. Wydawać się mogło, że biało-czerwoni swoją „ułańską fantazją” zdobędą się na wyrównanie, po wyrównanej drugiej kwarcie, jednak w ostatecznym rozrachunku nie mieli szans ze Szwedami.

joomplu:47826

Warto dodać, że ponieważ nie wszyscy znają zasady tej popularnej za oceanem gry organizatorzy przygotowali dla chętnych przewodnik – ABC przepisów futbolu amerykańskiego. W marcu rozpoczną się rozrywki w PLFA, niestety od pewnego czasu bez udziału drużyny z Łodzi. W poprzednim sezonie drużyna Torpedy Łódź rozwiązała się.

Zobacz także:

Torpedy Łódź – 1.KFA Fireballs Wielkopolska 6:26 (foto+wideo)

Torpedy Łódź – Warsaw Spartans 6:25 (foto+wideo)

Torpedy Łódź – Scyzory Kielce 47:14 (foto+wideo)

Jeden komentarz do “Futbol Amerykański: Polska – Szwecja 14:27 (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *