fusionW środę, 29 lipca o godz. 20 w Z innej beczki mieszczącego się przy ul. Moniuszki 6 w Łodzi rozpocznie się koncert zespołu Fusion Generation Project. Bilety w cenie 15 zł.

FUSION GENERATION PROJECT – ich muzyka, choć wyraźnie oparta na klasycznej estetyce jazz- rocka, nie pozwala się zamknąć w muzycznych standardach tego gatunku, czerpiąc z muzyki improwizowanej oraz współczesnych form jazzu.

Zespół opiera swój repertuar głównie na własnych, oryginalnie zaaranżowanych kompozycjach, a doskonałe umiejętności muzyków, kreatywność oraz nowoczesne brzmienie, tworzą ciekawy konglomerat nastrojów oscylujących między różnymi gatunkami dostarczając odbiorcom niebywałych wrażeń.

Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie. W dorocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum „JAZZ TOP 2014”, znalazł się w pierwszej dziesiątce ZESPOŁÓW ELEKTRYCZNYCH roku, a muzycy tworzący FGP znaleźli się w gronie najwybitniejszych polskich artystów jazzowych w swoich kategoriach instrumentalnych. FGP może poszczycić się wieloma pochlebnymi recenzjami zarówno w radiu, jak i na łamach fachowych magazynów muzycznych. FUSION GENERATION PROJECT jest finalistą najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych w Polsce, a jego członkowie są laureatami wielu nagród oraz mają na koncie współpracę z najwybitniejszymi postaciami z kręgu muzyki jazzowej, klasycznej i popularnej.

10 listopada 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records Wojciecha Staroniewicza ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „NO FUSION”. Materiał „NO FUSION” został zarejestrowany 12-13 listopada 2012 r. w RecPublica Studios w Lubrzy.

Na płycie znaleźli się wyjątkowi goście: saksofonista Marcin Kajper oraz Michael „Patches” Stewart, amerykański trębacz jazzowy, który ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami muzyki jazzowej i popularnej takimi jak: Quincy Jones, Marcus Miller, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau.

Kwartet tworzą: Dariusz Petera (instr. klawiszowe, leader), Krzysztof Lenczowski (gitara, wiolonczela), Łukasz Jan Jóźwiak (bas)  i Maciej Caputa/ Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
INTL Jazz Platform w Łodzi
slash
Koncerty w Łodzi – listopad 2015
Psychodancing-5
Maleńczuk w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*