Fundacji „Krwinka” – Świętowanie Dni Kobiet i Mężczyzn z ukraińskimi pacjentami

Fundacja „Krwinka” wraz z podopiecznymi i ich opiekunami obchodziła Dzień Kobiet, a także zbliżający się Dzień Mężczyzn. To był uroczysty czas na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej! 8 marca zarówno wszyscy pacjenci, ich rodzice, jak i personel medyczny otrzymali drobne upominki oraz ogromny zastrzyk pozytywnej energii.

Mimo bardzo trudnych i przygnębiających okoliczności związanych z agresją Rosji na Ukrainę, Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” odwiedziła swoich podopiecznych, nad którymi czuwa Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  

Spotkanie nie obyło się bez pokrzepiających życzeń i wzruszeń. Poczucie przynależności, zrozumienia, a przede wszystkim bezpieczeństwa – zwłaszcza w tym czasie – ma wielkie znaczenie. Chwile wytchnienia są na wagę złota dla wszystkich przebywających na oddziałach onkohematologicznych. W szczególności dla małych pacjentów chorych na nowotwory, którzy poddawani chemioterapii, często przez wiele dni muszą przebywać z daleka od bliskich.

Poza tym dzielni bohaterowie mają świadomość tego, co dzieje się poza murami szpitala, dlatego też ważne jest, by odwrócić ich uwagę od zewnętrznych okoliczności. Fundacja „Krwinka” robi wszystko, żeby wywoływać uśmiechy na twarzach dzieci. Troszczy się przy tym o nowych ukraińskich pacjentów, którzy dodatkowo obciążeni doświadczeniami wojennymi, próbują się zaaklimatyzować w nowym miejscu.

– W tym wymagającym czasie musimy jeszcze bardziej zjednoczyć się i zadbać o samopoczucie wszystkich onkologicznych pacjentów. Oprócz zadań długoterminowych, prowadzimy również intensywne działania, obejmujące pomoc dzieciom chorym na raka, które z Ukrainy dotarły do kliniki wraz z rodzicami. Świętowanie Dni Kobiet i Mężczyzn było świetną okazją, by radośnie spędzić czas, mimo trudności, jakich na co dzień doświadczają podopieczni i nasi nowi przyjaciele zza wschodniej granicy – mówi Dominika Śliwińska, dyrektor Fundacji „Krwinka”.

Obdarowywanie prezentami wszystkich kobiet i mężczyzn, przebywających na oddziałach onkohemataologicznych, wzbudziło niemałą ekscytację. Należy podkreślić, że zorganizowanie tej inicjatywy nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie darczyńców – w postaci darowizn finansowych i rzeczowych.

Fundacja „Krwinka” prowadzi zbiórkę na rzecz dzieci chorych na raka z Ukrainy i ich opiekunów –Fundacja Krwinka | Facebook. Możliwe jest także wsparcie działań organizacji poprzez przekazanie darowizny lub 1% podatku (KRS 0000165702). Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.krwinka.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *