W trosce o swoich małych WIELKICH WOJOWNIKÓW Fundacja „Krwinka” – jako pierwsza organizacja w Polsce – kupiła pompę wolumetryczną. Dzięki niej dzieci chore na raka mogą przyjmować W DOMU precyzyjnie dawkowane, dożylne leki, podawane przez rodziców.   W ten sposób część leczenia może odbywać się w domu zamiast w szpitalu, co jest niezwykle korzystne dla dziecka.

Wszyscy wiemy, że czas leczenia dziecka z choroby nowotworowej jest bardzo ciężkim okresem życia dla całej rodziny. Dlatego bardzo ważne jest, by mogła ona możliwie  jak najwięcej czasu spędzać wspólnie, w warunkach domowych. Z badań wynika, iż w czasie pobytu w domu chore dziecko odzyskuje równowagę psychiczną, co w znaczący sposób wpływa na kondycję całego organizmu.

Oczywiście, to lekarze decydują, jakie leki i kiedy dziecko może otrzymywać poza szpitalem. Główne leczenie odbywa się nadal podczas hospitalizacji. Dlatego pompa została przekazana do dyspozycji Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii U.M. w Łodzi. Jest to pierwsze tego typu urządzenie – już w użyciu.

Pompa wolumetryczna CADD SolisVIP przeznaczona jest do różnego typu infuzji, m.in. wlewów ciągłych, PCA, PCEA. Zapewnia bezbłędną podaż leku. W pompie zastosowano łatwy  i intuicyjny interfejs, dzięki czemu rodzice – po krótkim przeszkoleniu – nie mają problemów z jej obsługą.

– Staramy się zawsze realizować potrzeby naszych Podopiecznych, a tym samym Kliniki, która ze względu na procedury nie ma możliwości dokonywania natychmiastowych zakupów. Wspieramy ich na każdym etapie leczenia chorób nowotworowych i rehabilitacji dzieci. Zakup aparatury medycznej wpisuje się w te zadania. Niezbędne środki finansowe zapewnia nam społeczeństwo poprzez przekazanie 1% podatku, za co pięknie dziękujemy — mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

Zapotrzebowanie na tego typu sprzęt jest duże, dlatego Fundacja „Krwinka” zakupiła już drugą ambulatoryjną pompę wolumetryczną, która w najbliższym czasie zostanie przekazana Oddziałowi Onkologii i Hematologii Dziecięcej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Chcąc wesprzeć dzieci chore na raka, wystarczy wpisać do rubryki formularza PIT numer
KRS: 0000 165702.

Kontakt prasowy: Joanna Mieszczanowicz, tel. 505 184 445, e-mail: joanna.mieszczanowicz@krwinka.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF1040
Kiermasz Welkanocy w DOMu (foto)
Z pupilem do łódzkich instytucji kultury
Renowacja sali arkadkowej w Pałacu Poznańskich (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*