FRU_PERFORMANCEPo raz kolejny tancerze z całej Polski i z Europy zjadą do Łodzi, żeby tu, od najlepszych, uczyć się Kontakt Improwizacji. Odbywający się w dniach 25-28.10 FRU Festiwal to warsztaty, JAMy z muzyką na żywo i otwarty dla publiczności wieczór performance. Tancerze planują również pobić rekord JAMOWANIa”, czyli tańczenia improwizowanego bez przerwy do muzyki na żywo.

W myśl zasady: „cudze chwalicie – swego nie znacie”,  na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni na świecie polscy nauczyciele Kontakt Improwizacji. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu, oraz niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń dla środowiska instruktorów KI.

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie Kontakt Improwizacji (KI) jako formy tańca powstałej w latach 70. minionego stulecia w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach KI. FRU festiwal za cel stawia sobie wysoki poziom nauczania i doświadczenia w praktyce uczestników tańczących kontakt improwizację na poziomie zaawansowanym.

Kontakt Improwizacja bazuje na komunikacji z partnerem wykorzystując pojęcia fizyki, takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia. Warsztaty poprowadzą: Maga Radłowska, Sebastian Flegiel, Kama Jankowska, Michał Ratajski, Iwona Olszowska, Anna Haracz (kontakt z głosem).

FRU_JAM_1

Dla tancerzy:
– warsztaty na zapisy (ostatnie wolne miejsca); miejsce: Project Salsa Dance Company, ul. Gdańska 57
– wyżywienie (obiad, podwieczorek) według Kuchni Pięciu Przemian (odmiana wegańska) dostarczone przez Latającą Kuchnię Baby Jagaty (dla uczestników warsztatów i uczestników JAM’ów)
– wieczorne JAMy z muzyką na żywo (25,26.10 czwartek i piątek, godz. 20.30; 27.10, sobota  godz. 23.00; wstęp: 15zł), AOIA, ul. Zachodnia 54/56

Dla publiczności:
Otwarta scena, wieczór performance – 27.10 – sobota, godz. 20.00,
AKT I: Otwarta scena – pokazy zgłoszone,
AKT II: Otwarta scena – struktury dla uczestników,
AKT III: Pokazy grupy KIJO
wstęp – 25 zł,  AOIA, ul. Zachodnia 54/56
Klub Festiwalowy Cafe Foto, Piotrkowska 102 – pokaz filmów, zdjęć grupy KIJO – 28.10 – niedziela, godz.20.00,

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal  Gier Miejskich RABAN
Dzień otwarty i piknik rodzinny na Brusie
Adam_Jeppesen_Wake_DK_Roskilde_04_20_03_FF2011_Out_Of_Life
FOTOFESTIWAL 2011 – OUT OF MIND & OUT OF LIFE & OUT OF SPACE

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*