1381558_678420868835741_1909105502_n_1Już po raz piąty, w dniach 1-4 maja, w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbędzie się Polski Festiwal Kontakt Improwizacji FRU #5.

Program tej edycji zapewni codzienną, mocną „pigułkę wiedzy” z zakresu kontakt improwizacji (6-8 h warsztatów dziennie plus  długie godziny wieczorne i nocne JAMów). Ekipa świetnych prowadzących przeprowadzi program warsztatów poruszający wszystkie ważniejsze aspekty tej techniki tańca – od podłogi, poprzez technikę aż po wysokie loty.

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie Kontakt  Improwizacji (KI) jako formy tańca powstałej w latach 70  minionego stulecia w USA. Bazuje ona na komunikacji z partnerem,  wykorzystując pojęcia fizyki takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

W myśl zasady, cudze chwalicie swego nie znacie, na FRU Festiwalu nauczać będą znani i cenieni na świecie POLSCY NAUCZYCIELE KONTAKT IMPROWIZACJI! To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez Nich zajęć na rodzimym festiwalu   oraz niepowtarzalna szansa  do zbudowania platformy do wymiany doświadczeń i eksploracji dla środowiska instruktorów KI.

Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt.
Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego.
Steve Paxton (1987)
 
Warsztaty poprowadzą:
Ruch: Kama Jankowska, Sebastian Flegiel, Adrian Bartczak, Michał Ratajski.
Muzyka – JAMy: Damian Siuta, Marcus Saudy
Organizator: K I J O Grupa & Fundacja
Partnerzy: AOIA

Wszystkie informacje na stronie KIJO:

http://www.kijogroup.com/#!f-r-u-festiwal/c22dp

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
andels
Otwarty Dzień Ślubny w andel’s Hotel Łódź
targimieszkaniowe
Łódzkie Targi Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz
IMG_5940
Finał Latającego Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*