firdadiegoWe wtorek, 3 października o godz. 17 Muzeum Kinematografii zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej wyjątkowe zdjęcia Fridy Kahlo i Diego Rivery. Ekspozycję można oglądać do 3 stycznia 2018 r.

Wystawa „Frida i Diego. Niech żyje życie!” opowiada historię związku Fridy i Diego. Wspólne życie dwojga artystów było bardzo burzliwe, pełne rozstań i powrotów. Spędzili ze sobą prawie ćwierć wieku – od ślubu w 1929 roku aż do śmierci Fridy w 1954 roku.

Prezentowane fotografie wykonali m.in. ojciec Fridy, Guillermo Kahlo, Augustin Victor Casasola, Nickolas Muray, Manuel Alvarez Bravo, Élie Faure, Ernesto Reyes czy Ansel Adams.  Na zdjęciach zobaczymy nie tylko słynną parę artystów, ale także ikonę ruchu surrealistycznego André Bretona czy Lwa Trockiego. Autorom fotografii udało się uchwycić niezwykle ważny moment w historii Meksyku i życiu artystyczno-politycznym kraju.

Po wernisażu odbędzie się wykład Gregorio Luke, eksperta z zakresu kultury i sztuki meksykańskiej, który przybliży życie i twórczość obojga artystów.

Jeszcze w październiku Muzeum pokaże dwa filmy z meksykańskiej klasyki. W sobotę, 14 października o godz.15 zapraszamy na Macario (1960), reż. Roberto Gavaldón, a 28 października, także w sobotę o 15, pokażemy Perłę (1947), reż. Emilio Fernández.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Angelika-Markul_Galeria_Arsenal_Poznan_1
Nieokiełznane siły, współczesne demony
otwartawystawa
OTWartA WYSTAWA 2017 – informacje
39. Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*