Fredro_Dla_DoroslychW poniedziałek, 12 stycznia o godz. 17 i godz. 20 w Teatrze Muzycznym w Łodzi zobaczymy spektakl Fredro dla dorosłych w wykonaniu Teatru 6. piętro.

Twórczości Aleksandra Fredry przedstawiać nikomu nie trzeba. Reżyser spektaklu, Eugeniusz Korin znany jest z tego, że tworzy rozrywkowy, ale inteligentny teatr. Wreszcie aktorzy: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Weronika Książkiewicz i Konrad Darocha – te nazwiska mówią same za siebie i gwarantują dobrą zabawę.

Nie od rzeczy będzie w tym miejscu dodać, że „Fredro dla dorosłych” to jeden z najpopularniejszych polskich spektakli ostatnich lat, zagrany ponad 300 razy, i wielokrotnie nagradzany – zarówno zespołowo, jak i indywidualnie (Jolanta Fraszyńska na XV Festiwalu „Oblicza teatru” została uhonorowana tytułem Najlepszej Aktorki). Czy potrzebne są dalsze rekomendacje? Jeśli ktoś ma obawy, że staropolski język hrabiego Fredry nie przystaje do współczesnych realiów – rozwiewamy wątpliwości. Na tym właśnie polega siła spektaklu wystawianego na co dzień na deskach Teatru 6. Piętro, że mierzy się z teatralną tradycją w zmyślny i subtelny sposób.

Akcja toczy się w dobrze nam znanych czasach, dekoracje i kostiumy są jak najbardziej współczesne, a język sprzed kilku stuleci brzmi zabawnie, ale nie staroświecko. Aktualne – może nawet bardziej niż w momencie powstawania utworu – są też uczuciowe rozterki, które mają bohaterzy sztuki. A wartkość akcji, żywiołowość dowcipu, subtelna niepoprawność polityczna i obyczajowa oraz zaskakujący finał skrojone są dokładnie według dzisiejszych standardów. Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Testament Szekspira w Teatrze Nowym
improatak
IMPRO ATAK! Kryminał improwizowany w 2-ch aktach w Teatrze Nowym
letnia_scena_-_internet1
Letnia Scena 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*