Od 23 września do 14 listopada w Galerii Re:Medium będzie można oglądać wystawę 66 dni – wernisaż: 23.09.2021, godz. 18.00, kuratorki: Monika Czarska, Ola Kozioł, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Izabela Maciejewska, Beata Marcinkowska, Aurelia Mandziuk, Marta Ostajewska

Projekt „Dziennik Frakcji” to dokumentacja okresu pandemii, artystyczny zapis codzienności. Punktem wyjścia projektu był codzienny szkicownik audiowizualny publikowany w sieci (na Facebooku i Instagramie).

„Dziennik Frakcji” to działanie w procesie, zainicjowane przez Monikę Czarską w marcu 2020 roku.
Każdego dnia, od początku izolacji społecznej pojawiał się w nim wpis jednej z dziewięciu łódzkich artystek (Monika Czarska, Ola Kozioł, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Izabela Maciejewska, Beata Marcinkowska, Aurelia Mandziuk, Marta Ostajewska), będący reakcją na otaczającą nas rzeczywistość. Wpisy do dziennika to m.in. krótkie video, video-performance, fotografie, zdjęcia obrazów malarskich i obiektów. Częścią projektu jest również archiwum „Dziennika Frakcji” na Facebooku. Jego podsumowaniem jest film dokumentalny, w którym znajdują się zapisy z dziennika.
Projekt jest zarówno działaniem na żywej tkance, działaniem w procesie, otwartym na przepływ i wymianę, jak i przestrzenią archiwum, miejscem, które tworzy dokumentację tego szczególnego i trudnego okresu początków pandemii.

Frakcja – międzypokoleniowa grupa artystek i teoretyczek sztuki założona w Łodzi w 2016 roku. Frakcja skupia artystki, które pracują indywidualnie w różnych dziedzinach sztuki, na pograniczu takich obszarów jak: instalacja, performance, wideo, malarstwo, rzeźba czy „badanie jako sztuka”. Grupa jest demokratyczna, nie ma liderki, a wszystkie decyzje podejmowane są w niej wspólnie. Wśród zagadnień interesujących członkinie grupy znajdują się: feminizm, działania w dialogu z konkretną przestrzenią (sztuka site-specific) oraz popularyzacja sztuki kobiecej (Wirtualne Archiwum Sztuki Kobiet, Seminarium Feministyczne, Sztuka + Feminizm). Członkinie grupy: Monika Czarska, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Beata Marcinkowska, Aurelia Mandziuk, Marta Ostajewska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja
foto2012
Fotofestiwal 2012 – informacje
Erroryzm. Agnieszka Kurant w Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*