Fotofestiwal 2020 nie odbędzie się w czerwcu, jak pierwotnie planowano. Jak piszą organizatorzy: „Mamy plan B, plan C, plan D, a jeśli zajdzie taka potrzeba przygotujemy scenariusze opatrzone kolejnymi literami alfabetu – wszyscy wiemy, jak jest. Zbieramy dane, badamy możliwości, eksplorujemy alternatywy – robimy, co w naszej mocy, żeby zrealizować dla Was jak najciekawsze wydarzenie, w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Jak tylko okoliczności pozwolą, ogłosimy nowe daty! Stay tuned!”

#FuturesTalents2020

Poznajcie talenty wytypowane przez Fotofestiwal do udziału w międzynarodowym projekcie Futures Photography 2020! Futures Photography to międzynarodowa platforma fotograficzna zawiązana w 2018 roku przez dziesięć galerii, festiwali i mediów pracujących z fotografią na terenie całej Europy. Instytucje co roku zapraszają do współpracy artystów i artystki, by wraz z nimi pracować nad prezentacją i promocją ich prac. W najbliższych dniach będziemy przybliżać Wam ich twórczość – zachęcamy do śledzenia cyklu na Facebooku i Instagramie Fotofestiwalu. Oto oni: Agnieszka Sejud, Brave Boy Studio (Jan Kazimierz Barnaś, Wojtek Kamerys), Ela Polkowska, Marta Bogdańska, Masha Svyatogor. Gratulujemy!

#Fotofestiwal2020

Co takiego kryje się za potrzebą gromadzenia, posiadania i katalogowania fotografii? Czy kolekcjonowanie może przerodzić się w obsesję? Co stanowi o wartości fotografii, które chcemy zatrzymać przy sobie? Podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu przedstawimy sylwetki niezwykłych kolekcjonerów. Wszyscy z nich przez lata budowali unikatowe zbiory – autorskie, oparte o niekonwencjonalne kryteria i często pochodzące z zaskakujących źródeł. Dzięki ich determinacji, pasji i obsesji powstały oryginalne opowieści o współczesnym społeczeństwie i przełomowych momentach w historii XX i XXI wieku.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o temacie przewodnim tegorocznego festiwalu i jego wystawach głównych, zapraszamy do odwiedzenia: www.fotofestiwal.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bigoszewski_Horyzont
Jacka Bigoszewskiego (1945-1997) – Horyzont
Hunger of painting w Ośrodku Propagandy Sztuki
asap2
ASAP – rzecz o projektowaniu: Fajne Chłopaki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*