Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowej. Znany jest nie tylko z doskonałych programów kuratorskich, przygotowywanych we współpracy ze światowej klasy specjalistami, ale także z wyjątkowej atmosfery. Wystawy, dyskusje, warsztaty i koncerty organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach Łodzi. Prezentujemy różne oblicza fotografii, ale dbamy także o to, aby festiwal był przestrzenią spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. Weź udział w tegorocznym naborze projektów i dołącz do grona artystek i artystów 21. edycji!

OPEN CALL → PROGRAM OTWARTY

Nabór do Programu Otwartego to szansa na pokazanie swoich prac widzom Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, w dniach 9-26.06.2022. Szukamy artystów i artystek o wyjątkowej osobowości i projektów prezentujących odważne wizje. Nabór w tej kategorii jest otwarty – bez ograniczeń tematycznych i wiekowych. Do jury zapraszamy specjalistów z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych. Wśród nadesłanych projektów jury wybierze w tej kategorii pięć, które, przy współpracy z kuratorami Fotofestiwalu, zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

OPEN CALL → WSPÓLNOTA

W tym roku zdecydowaliśmy o dodaniu jednej kategorii, która nawiązuje do głównego tematu programu kuratorskiego festiwalu. Jeden projekt z tej kategorii zostanie wybrany przez jury do zaprezentowania w formie wystawy. Szukamy projektów artystycznych i społecznych, których głównym tematem jest społeczność, wspólnota, ale także utopia, lokalność, współpraca i integracja.

WYBRANE ARTYSTKI / WYBRANI ARTYŚCI OTRZYMUJĄ:

– wystawę finałowych projektów podczas Fotofestiwalu w Łodzi (9-26 czerwca, ponad 20.000 widzów);
– wynagrodzenie artystyczne (1800 zł);
– zakwaterowanie na weekend otwarcia festiwalu (9-12 czerwca, 4 noce);
– pokrycie kosztów przyjazdu (do 900 zł);
– budżet na produkcję prac (2000 zł).

Zgłoszenia (przyjmowane do 20 grudnia), wymagania & jury →

 

czytaj więcej

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
II_nagroda_Roma_Cywinska
XV jubileuszowy Konkurs Fotograficzny – Lato, lato zostań dłużej
Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje
rowerkiem
Rowerkiem pomiędzy słońcami (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*