FOTOFESTIWAL: Konkurs dla tych co lubią się w pracy

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi jest WSPÓLNOTA, a tę tworzymy również w miejscu pracy – w biurze, hali produkcyjnej, czasem zdalnie. Stąd pomysł organizatorów Fotofestiwalu, by poznać lepiej pracownicze kolektywy i zebrać ich zdjęcia w konkursie WSPÓŁ-PRACA. Nabór trwa jeszcze kilka dni. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody i możliwość udziału w Fotofestiwalu.

Wspólnota jest głównym tematem 21. edycji Fotofestiwalu, który odbędzie się w Łodzi w dniach 9-26 czerwca 2022. Kolektyw kuratorski postanowił przyjrzeć się wspólnotom z różnych perspektyw, także tej lokalnej i historycznej. Dlatego część programu inspirowana jest dawnymi zdjęciami robotniczej Łodzi. 

– Łódzki fotograf, Wiktor Jekimenko, przypomniał nam, że wspólnoty tworzymy również w pracy. W swoich niezwykłych fotografiach dokumentujących życie przemysłowej Łodzi na początku XX wieku zarejestrował obrazy pracowników i pracownic łódzkiej elektrociepłowni EC1. Te wyjątkowe portrety znajdują się w fotograficznym archiwum Veolii Energii Łódź. Chcielibyśmy nawiązać do tej tradycji i zobaczyć, jak takie fotografie wyglądały w czasach PRL, w latach dziewięćdziesiątych i jak mogłyby wyglądać dziś – mówi Krzysztof Candrowicz z kolektywu kuratorskiego Fotofestiwalu.Podejmijcie wyzwanie z ludźmi z pracy i pokażcie nam, jak wygląda lub wyglądała wasza wspólnota! – zachęca.

Konkurs na zdjęcie pracowniczych wspólnot organizowany jest wraz z Veolią Energia Łódź. Oprócz zabawy organizatorzy zapewniają wejściówki na festiwal, kolację w restauracji dla całej grupy czy albumy fotograficzne z archiwalnymi zdjęciami Wiktora Jakimenki. Wybrane zdjęcia zostaną pokazane podczas Fotofestiwalu w głównym centrum festiwalowym w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi przy Tymienieckiego 3.

Zdjęcia nadsyłać można w dwóch kategoriach: fotografia współczesna oraz fotografia dawna. W pierwszej z nich, by powalczyć o nagrody dla całej grupy, wystarczy zrobić zdjęcie sobie i swoim koleżankom lub kolegom z pracy. Styl zdjęć jest dowolny, ważne, żeby na zdjęciu być razem. 

W drugiej kategorii: fotografia dawna przyjmowane są zdjęcia archiwalne, które często znajdują się w rodzinnych, prywatnych i zakładowych archiwach. Fotografie ocenią internauci na profilu @Fotofestiwal.Lodz.

Jedną fotografię w jednej kategorii nadsyłać można do 24.05 na adres e-mail: m.kaminska@fotofestiwal.com. Lista laureatów zostanie ogłoszona na Facebooku @Fotofestiwal.Lodz 30.05 oraz stronie www.fotofestiwal.com, gdzie znaleźć można również regulamin konkursu. Nagrody zostaną wręczone w niedzielę 12 czerwca.

 

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

9-26.06.2022, Łódź, www.fotofestiwal.com

 

Organizator: Fundacja Edukacji Wizualnej

Współorganizatorzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fabryka Sztuki w Łodzi,

Centra Festiwalowe: Art_Inkubator, OFF Piotrkowska,

Główni partnerzy festiwalu: Uniwersytet Łódzki, Szkoła Filmowa w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Mińsku, Odesa Photo Days

Partner tłumaczeniowy: Translateria

Sponsor festiwalu: Rossmann

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *