IMG_0193-0017 czerwca w dawnym zakładzie Polmosu, obecnie znanego pod nazwą Monopolis, zorganizowano wernisaż wystawy fotografii Briana Griffina zatytułowana DisCover Photography.

Ekspozycja ma charakter muzycznej retrospektywy.  Prezentuje sześćdziesiąt trzy zdjęcia. Wśród fotografii zaprezentowane są portrety muzyków oraz okładki albumów i singli związanych m.in. z zespołami Depeche Mode, Placebo, Queen, REM, Tindersticks, The Clash, Psychodelic Furs, Passion Puppets, Talk Talk, Ultravox, Iggy Popem, Kate Bush, Peterem Gabrielem, Billym Idolem, Siouxsie Sioux, Elvisem Costello czy Joe Jacksonem.

Wystawę cechuje spontaniczna, punkowa stylistyka. W surowej pofabrycznej przestrzeni zwanej katedrą zaprezentowane są zdjęcia w różnorodnym formacie – od ogromnych o trzymetrowym boku, przez dziewięćdziesięciocentymetrowe, po najmniejsze o krawędzi dwudziestu centymetrów. Każde z nich opatrzone jest autorską notatką sporządzoną odręcznie przez samego Griffina. Te elementy tworzą razem alternatywną opowieść o związku świata muzyki z fotografem, dla którego obraz to nośnik o najsilniejszym oddziaływaniu.

DSCF3150

Wystawę podczas wernisażu odwiedziło ponad trzysta osób, w tym m.in. fani muzyki Depeche Mode. Rozpoczęła się od miłego  powitania  samego autora zdjęć Briana Griffina. W tym czasie z budynku wystawowego dobiegał  dźwięk  utworu  Photographic. Odwiedzający mogli podziwiać prace autora jak i z nim samym porozmawiać czy też zrobić sobie wspólne zdjęcie i otrzymać autograf. 

Fani Depeche Mode w ramach podziękowania za to co zrobił dla ich zespołu, obdarowali Griffina szalikiem zespołu z napisem Welcome To Poland. Wystawa dla odwiedzających jest czynna w godzinach 12-20 do 15 czerwca.

Zobacz także:

Fotofestiwal: Roger Ballen w Atlasie Sztuki (foto)

Otwarcie 13. Fotofestiwalu!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
foto06
Wystawa prac studentów PWSFTiT (foto)
21maja_002
Andrzej Wasilewski – PIN-UPS (foto)
07112012_007
Look on Fashion w Galerii Imaginarium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*