Fotofestiwal 2022 – informacje

Ponad 40 wystaw prac twórców z całego świata, premiery filmowe i dziesiątki wydarzeń – już w czwartek w Łodzi rozpoczyna się 21. edycja Fotofestiwalu. Do jego programu włączone zostały też Odesa Photo Days oraz Miesiąc Fotografii w Mińsku, dla których Łódź stała się bezpieczną przestrzenią artystycznej wypowiedzi. Swoisty trójfestiwal zagości w wielu miejscach Łodzi, by zaprezentować różnorodne interpretacji pojęcia WSPÓLNOTA, będącego tematem przewodnim festiwalu.

Ta edycja bardziej niż kiedykolwiek koresponduje z aktualną sytuacją na świecie: społeczną, polityczną, ekologiczną – podkreślają Franek Ammer, Krzysztof Candrowicz i Marta Szymańska z kolektywu kuratorskiego Fotofestiwalu. – Dziś, po dwóch latach pandemicznej izolacji i w obliczu wojny w Europie, chcemy wierzyć, że to właśnie „wspólnota” pozwoli nam przetrwać ten kryzys – dodają.

Program Fotofestiwalu został zaktualizowany, tak aby uwzględnić obecną sytuację. Organizatorzy zaprosili do Łodzi dwa festiwale: Miesiąc Fotografii w Mińsku oraz Odesa Photo Days, które nie mogły odbyć się w tym roku w Białorusi i Ukrainie. Oba zaprezentują część swojego programu właśnie w Łodzi. Z inicjatywy Fotofestiwalu powstał też film o sytuacji na granicy ukraińskiej realizowany przez palestyńskiego reżysera Mohameda Almughanni oraz film o uchodźcach w Polsce autorstwa syryjskiego filmowca Ramiego Shai.

Idea wspólnoty jest punktem odniesienia dla kolektywu kuratorskiego, artystów i artystek, aktywistów oraz instytucji zaproszonych do stworzenia programu tegorocznego Fotofestiwalu. Wystawy będzie można zobaczyć w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki, Muzeum Książki Artystycznej, w OFF Piotrkowska, a także w kilkunastu galeriach miejskich uczestniczących w Programie Miasto.

Weekend otwarcia festiwalu

W tegoroczny temat Fotofestiwalu wpisują się też wydarzenia towarzyszące, zaplanowane z myślą o inspirujących spotkaniach i kreatywnych interakcjach.

Sam Fotofestiwal tworzony jest od 21 lat w duchu współpracy. Od zawsze zależało nam na interakcji z lokalną tkanką miasta, nie tylko na oglądaniu, ale na doświadczaniu. Dlatego w programie mamy szereg wydarzeń tworzonych dla i z członkami najbliższych festiwalowi społeczności – mówi Franek Ammer z kolektywu kuratorskiego.

Zainspirowani poruszającym momentem otwarcia zeszłorocznej edycji, kiedy to wystąpił Wolny Chór Białorusi, organizatorzy zaprosili w tym roku YAGODY. Występ zespołu łączącego ukraińskie i bałkańskie pieśni folkowe z bogatym, często zapożyczonym z dalekich kultur instrumentarium w czasie otwarcia festiwalu nawiąże nie tylko do fotofestiwalowych wystaw, ale także do tych przygotowanych w OFF Piotrkowska przez organizatorów Miesiąca Fotografii w Mińsku i Odesa Photo Days.

Muzyka towarzyszyć będzie Łodzi przez cały weekend otwarcia Fotofestiwalu. W piątek, 10 czerwca wystartuje trzydniowy Festiwal Wszystkich Kultur celebrujący wielokulturowość ulicy Piotrkowskiej. restauracji, barów i kawiarni popłynie muzyka z krajów pochodzenia ich założycieli. – Poprosiliśmy właścicieli przyulicznych biznesów, aby przez te dwa dni pokazali nam muzyczną część swojej kultury i tym samym przemienili ulicę Piotrkowską w ścieżkę dźwiękową, po której podróżuje się jak po świecie: od Włoch, przez Gruzję czy Syrię aż po Indie. Utwory z różnych stron świata wejdą ze sobą w dialog, jak blisko dwieście lat temu, gdy budynki przy tej ulicy wznosili imigranci z wielu krajów – zapowiadają organizatorzy. Muzyczne wydarzenia zaplanowano też w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej przy ulicy Pomorskiej 18 oraz w klubie DOM, gdzie zagrają DJ-e z Ukrainy: Badalian, Facheroia i Shjva. W sobotę muzyczny spacer warto zakończyć na Rynku Bałuckim, gdzie stanie Sąsiedzkie Studio Fotograficzne. Wystarczy zaprosić sąsiadów i siąść z nimi do stołu, a fotograf Paweł Ogrodzki wykona zdjęcie, które będzie można zabrać ze sobą.

Fotofestiwal od zawsze stara się być przewodnikiem po lokalizacjach o wyjątkowych przestrzeniach i historiach. W tym roku organizatorzy zaproszą m.in. na Księży Młyn. Tam w niedzielę otwarcia lokalni twórcy i animatorzy zaproszą na targi rękodzieła i staroci oraz kolejną odsłonę Sąsiedzkiego Studia Fotograficznego i Plenerowe foto-eksperymentarium, w których można będzie wykonać nietypowe, pamiątkowe fotografie i zabrać ich wydruki do domu. W samo południe serię wernisaży rozpocznie oficjalne otwarcie nowej łódzkiej instytucji: Muzeum Lalki. Tego dnia festiwalowa publiczność może liczyć też na oprowadzanie po wystawie przygotowanej przez Akademię Sztuk Pięknych zbiór nieskończony, warsztaty Wejdź w patchwork i na koniec dnia performans Nie byłyśmy na księżycu, kolektywu Szumowar. W centrum festiwalowym w tym czasie trwać będą spotkania poświęcone książkom fotograficznym.

Na niedzielę zaplanowano Późne Spotkanie z Książkami Fotograficznymi, a także przegląd efektów pracy 19 rzek – kolektywu wspierającego wydawnictwa fotograficznych oraz Śladami wspólnot – spacer po miejscach ważnych dla łódzkich środowisk artystycznych, prowadzony przez Adama Klimaczaka z Galerii Wschodniej.

Na zakończenie pierwszego weekendu festiwalu do dyskusji Wizje wsi a życie na wsi między innymi  o tym, co dziś znaczy być blisko natury zaproszą  Agnieszka Obszańska (Radio 357), Paweł Sroczyński (współtwórca Osady Twórców – Placówki badawczej Cohabitat) oraz Katarzyna Trzaska, reżyserka filmu dokumentalnego Wieś pływających krów, którego projekcja poprzedzi rozmowę.  

Weekend otwarcia to także oprowadzania kuratorskie, prowadzone przez twórców czterech wystaw grupowych z Programu Głównego WSPÓLNOTA, sześciu projektów pokazywanych w ramach sekcji Program Otwarty oraz czterech wystaw grupowych z Ukrainy, Białorusi i Czech w Programie Goście. Sobotni wieczór to tradycyjnie pokaz slajdów i wydarzenia towarzyszące aż trzem wystawom w Muzeum Książki Artystycznej. A to dopiero pierwsze dni festiwalu, który trwać będzie do 26 czerwca i zapowiada jeszcze kilkadziesiąt wydarzeń w programie, m.in. odsłonięcie wyjątkowego muralu czy wspólne… układanie puzzli z artystami.

Organizatorem Fotofestiwalu jest Fundacja Edukacji Wizualnej, a współorganizatorami: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fabryka Sztuki w Łodzi.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

9-26.06.2022, Łódź, www.fotofestiwal.com

CZWARTEK 2.06

18:00 So On, Dagmara Bugaj, Anita Osuch, Marek Domański wernisaż

Galeria Chimera, Wólczańska 31

SOBOTA 4.06

18:00 Spaw wernisaż

Fundacja Działania, 6 Sierpnia 5, II p.

18:30 The Room wernisaż

Fundacja Działania, 6 Sierpnia 5, II p., pokój nr 40

19:00 Barszcz ukraiński i żurek, czyli wspólnota od kuchni wernisaż

Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3

 

WTOREK 7.06

17:00 Części wspólne wernisaż

Galeria ASP, Piotrkowska 68

18:00 re_vival’22, Ewa Bloom Kwiatkowskafinisaż

Ośrodek Propagandy Sztuki, Sienkiewicza 44


ŚRODA 8.06

15:00 Razem wernisaż

Galeria BiblioArt Biblioteka Politechniki Łódzkiej, Wólczańska 223

17:00 Własnymi oczami wernisaż

Nasza Galeria, Piotrkowska 17

18:00 Wspólnota (nie)ludzka, Grupa FRAKCJA wernisaż

Piotrkowska 112/114

18:30 Wywoływanie/Wołanie, Konrad Kuzyszyn wernisaż

Galeria Olimpus, Kościuszki 24

19:30 Wojenny feed wernisaż

Szklarnia Szkoły Filmowej, Targowa 61/63

GŁÓWNY WEEKEND:

CZWARTEK 9.06

16:00 The New York Photo League, Sonia Handelman-Meyerwernisaż

Dom Literatury, Roosevelta 17

17:00 zbiór nieskończony / Przegląd Uczelni Artystycznych wernisaż

Akademickie Centrum Designu, Księży Młyn 13/15

19:00 OTWARCIE FOTOFESTIWALU 2022

Otwarcie wystaw Programu Wspólnota i Programu Otwartego

 

20.00 ogłoszenie wyników Fotograficznej Publikacji Roku 2022 oraz Konkursu Makiet PDF

21:00 koncert zespołu Yagody
22:00 Yagody (koncert) oraz Finger Trips (DJ set)

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

PIĄTEK 10.06
11:00-15:00 PHOTO MATCH, zupełnie inny przegląd portfolio: wystąpienia fotografów

i recenzentów; otwarte dla publiczności

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

16:00 Festiwal Wszystkich Kultur/ Marcin Polak

start: Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi, Pomorska 18

17:00 Jedyne – nieopowiedziane historie polskich fotografek  wernisaż

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15

18:00 SALITRE, Juan Valbuena wernisaż

Wspólnota Węgla, Marek Domański i Maciej Rawluk wernisaż

Galeria Ogrodowa8, Ogrodowa 8

19:30 OTWARCIE CENTRUM FESTIWALOWEGO 2

OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

20:00 Dom, który nie istnieje, Miesiąc Fotografii w Mińsku wernisaż

Złowieszczy krajobraz & Cienka linia, Odesa Photo Days wernisaż

20:30 Wspólna Opawa, Instytut Twórczej Fotografii w Opawie wernisaż

23:00 Festiwal Wszystkich Kultur – Ukraїna. Фестиваль Усіх Культур – Україна.

– ukraiński DJset – impreza w Klubie DOM. Zagrają: Badalian, Facheroia, Shjva

SOBOTA 11.06

10:00-14:00 Sąsiedzkie Studio Fotograficzne – zrób sobie wspólne zdjęcie z sąsiadem!

Bałucki Rynek 1

11:30 Jedyne – nieopowiedziane historie polskich fotografek oprowadzanie z udziałem artystek i kuratorki, Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15

13:00 Solidarność, protest, troska oprowadzanie z udziałem z udziałem artystów_ek i kuratorki

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala A22
14:00 Program Otwarty oprowadzanie z udziałem artystów_ek

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
15.00 Podszerstek, Bownik oprowadzanie z udziałem artysty i kuratorki,

 Centralne Muzeum Włókiennictwa, Piotrkowska 282

16:00 COEXIST Wolność_Równość_Bioróżnorodność! –  oprowadzanie z udziałem artystów_ek i kuratora

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

17:00 To, co mi się przytrafia, może mnie zmienić (…) – oprowadzanie kuratorskie

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

18:00  Wieczór w Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

18:00 wernisaże:

Radosna śmierć obrazów

Prememory, Alex Raczyński

Alfabet Project, Annika Eriksson, Leigh Ledare

19:00-21:00 wydarzenia w ramach wystawy Radosna śmierć obrazów
22:00 projekcja FUTURES Talents 2022: :  Andrey Anro, Tomasz Kawecki, Julia Klewaniec, Mateusz Kowalik, Olena Morozova
22:30 Kolejne, chyba już 21. urodziny Fotofestiwalu: Maryo & Ane – impreza

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

NIEDZIELA 12.06

11:00 Późne śniadanie z książkami fotograficznymi

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Tradycyjne już spotkania i rozmowy z twórcami i wydawcami najciekawszych publikacji fotograficznych ostatniego roku.

19 rzek to łódzkie wydawnictwo i przestrzeń dla fotografii, publikacji, działań warsztatowych, koncertowych, wszelakich ważnych opowieści i spotkań. Miejsce zostało powołane do życia i jest zarządzane przez kuratorów, artystów i rzemieślników, którym książki są bliskie sercu: Franka Ammera, Bartka Talagę, Bartosza Staszewskiego i Piotra Zbierskiego.

 W zeszłym roku przegląd publikacji wydanych z ich udziałem odbył się przy sushi. Czas na kolejną porcję książek i… na pierogi.


13:00 Śladami wspólnot – spacer po miejscach ważnych dla łódzkich wspólnot artystycznych

start: Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3

Gdzie spotykali się artyści w Łodzi w latach ‘90 a jak i gdzie funkcjonują dziś? Od Galerii Wschodniej po Art_Inkubator przejdziemy przez Łódź zatrzymując się w miejscach, które odegrały swoją rolę w łódzkim środowisku artystycznym. Spacer poprowadzi Adam Klimczak z Galerii Wschodniej. Towarzyszyć mu będą osoby związane z odwiedzanymi miejscami i opowiadanymi historiami.

14:00 Dom, który nie istnieje, Miesiąc Fotografii w Mińsku oprowadzanie z udziałem artystów_ek i kuratorki

CENTRUM FESTIWALOWE 2: OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

15:00 Złowieszczy krajobraz & Cienka linia, Odesa Photo Days oprowadzanie z udziałem artystów_ek i kuratorki

CENTRUM FESTIWALOWE 2: OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

11:00-18:00 NIEDZIELA NA KSIĘŻYM MŁYNIE

11:00-17:00 piknik, spotkania, warsztaty, targ rękodzieła i staroci, muzyka, foodtrucki
11:00-16:00 Sąsiedzki Studio Fotograficzne – zrób sobie wspólne zdjęcie z sąsiadem!

12:00 Muzeum Lalki wernisaż

Przędzalniana 51

13:00 zbiór nieskończony / Przegląd Uczelni Artystycznych oprowadzanie

Akademickie Centrum Designu, Księży Młyn 13/15

14:00 Wejdź w Patchwork, Dom Fotografii warsztaty

Koci szlak
15:00 Pierogi & Books spotkanie wokół książek fotograficznych z kolektywem 19 Rzek

Księży Młyn
16:00 Księże Młyny wernisaż

Galeria Ikona, Fabryczna 19
17:00 Szkoła Numer Jeden, Pracownia Portretu wernisaż

Księży Młyn 7, lokal 1 wernisaż

17:30 Projekt 365 wernisaż

Visual Arts Gallery, Przędzalniana 49

18:00, 18:30 Minus jeden, Szumowar audioperformance

Akademickie Centrum Designu, Księży Młyn 13/15

18:30 film: Wieś pływających krów, reż. Katarzyna Trzaska, Polska, Niemcy 2018, 78’, PL/ENG, CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala teatralna / wstęp wolny

20:00 dyskusja po filmie: Wizje wsi a życie na wsi z udziałem reżyserki filmu Katarzyny Trzaski i Pawła Sroczyńskiego (Osada Twórców – Placówka badawcza Cohabitat), prowadzenie: Agnieszka Obszańska

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala teatralna / wstęp wolny

22:00 film i spotkanie z reżyserem: Wild Car, reż. Graeme Miller – wydarzenie w ramach wystawy

Radosna śmierć obrazów

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

DRUGI TYDZIEŃ FESTIWALU

WTOREK 14.06

18:00 Zrost, Dorota Stolarska wernisaż

Wozownia 11, Skłodowskiej-Curie 11

18:30 Wolność w kwadracie wernisaż

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, Piotrkowska 102

 

ŚRODA 15.06

20:00 Przedmioty zwyczajnie kolekcjonowane, wydarzenie w ramach wystawy “Radosna śmierć obrazów” (obowiązują zapisy)

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24,

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

Tradycyjnie już zachęcamy do połączenia doznań artystycznych z zajęciami sportowymi i kulinarnymi eksperymentami. Przez cały dzień w centrum festiwalowym czekać na Was będzie sprzęt do gry w ping ponga i badmintona, miejsce na Wasze gry i zabawy, leżaczki, bar z przekąskami i zimnymi napojami oraz oczywiście wystawy fotograficzne i książkowe.

22:00 film: fatto di sottile sfumatura di rumore (stworzone z najsubtelniejszego odcienia głośności), reż. João Ferro Martins

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

 

CZWARTEK 16.06
12:00-20:00 wystawy oraz chill, grill, ping pong i przysmaki z nieWinnych

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

21:00 EXTRA POLÓWKA film: Midsommar, reż. Ari Aster, USA 2019, 141’

Fuzja kotłownia, Milionowa 6a / wstęp wolny

PIĄTEK 17.06

20:00 DJ Fagot i nieWinne balety – impreza

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3


SOBOTA 18.06

12:00-16:00 “I’m not a robot / „Why CAPTCHA pictures make you feel like Crap?” – wydarzenie w ramach wystawy Radosna śmierć obrazów

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

14:00 Solidarność, protest, troska – oprowadzanie kuratorskie

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala A22

15:00 COEXIST Wolność_Równość_Bioróżnorodność! oprowadzanie kuratorskie

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

16:00 Radosna śmierć obrazów oprowadzanie kuratorskie

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

18:00 Barszcz ukraiński i żurek, czyli wspólnota od kuchni oprowadzanie kuratorskie

Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3

21:00 DISKO ZAKVAS powraca impreza

Niebostan, Piotrkowska 17

Wyjątkowy kolektyw DJski złożony z kuratorów, producentów i specjalistów wszelkiej maści ds. wydarzeń kulturalnych. Dla osób tak wszechstronnych wejście za DJkę było tylko kwestią czasu, a jak już weszli, to nie potrafią wyjść. W tym roku zagrali na otwarcie Triennale Fotografii w Hamburgu, już odbierają telefony od organizatorów pewnej legendarnej parady… Jak na wiek 30+ i reprezentantów swojej bańki poznawczej przystało ciągnie ich w stronę muzyki world, 80’sów i zachowawczego techno, a charakteryzują ich kolorowe stroje i brak wiedzy w zakresie funkcji większości przycisków na stole djskim.

NIEDZIELA 19.06

16:00 BezCzynna – spotkanie

Galeria Czynna, Wschodnia 32

19:00 film: etiudy studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, temat: WSPÓLNOTA

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala teatralna /

wstęp wolny

TRZECI TYDZIEŃ FESTIWALU

WTOREK 21.06

18:00 Obrazy odkryte na nowo, Tomek Sikora wernisaż i spotkanie autorskie

Galeria Chimera, Wólczańska 31

 

CZWARTEK 23.06
17:30 oprowadzanie po wystawach dla seniorów, Centrum (1)

18:30 film: Bloki, reż. Konrad Królikowski, Polska 2017, 57’, PL/ENG

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala teatralna / wstęp wolny

19:30 dyskusja po filmie: Jak architektura projektuje wspólnoty? z udziałem: Marta Zabłocka, Joanna Erbel, Beata Chomątowska, prowadzenie: Agnieszka Obszańska

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala teatralna / wstęp wolny

PIĄTEK 24.06

17:00 Odsłonięcie muralu (Pasaż Schillera) oraz spotkanie w Galerii Odlot, Sienkiewicza 61A

18:00 Titanic, Anna Kutera wernisaż

Ośrodek Propagandy Sztuki, Sienkiewicza 44

20:00 Normalność, Paweł Sokołowski wernisaż

Klubokawiarnia Kipisz, Piotrkowska 282

21:30 Do zobaczenia po drugiej stronie premiera filmów: Shadows, reż. Rami Shaya i The Other Refugees, reż. Mohammed Almughanni z Polówką

Niebostan, Piotrkowska 17

22:30 After hummus i arabskie nuty impreza

Jerozolima Caffe & Shop, Piotrkowska 16

23:00 Ravekjavik Festival afterparty

Wólczańska 55/59, wydarzenie biletowane

SOBOTA 25.06

12:00 Ravekjavik Festival: wydarzenia, koncerty, wystawy i inne wariacje

Wólczańska 55/59

13:00 Solidarność, protest, troska oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na polski język migowy

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala A22

14:00 COEXIST Wolność_Równość_Bioróżnorodność! – oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na polski język migowy

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

15:00 spotkanie z Galerią FF: Magda Świątczak, Krzysztof Cichosz, prowadzenie: Tomasz Ferenc

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
17:00 Radosna śmierć obrazów oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na polski język migowy

Muzeum Książki Artystycznej, Tymienieckiego 24

18:00 Barszcz ukraiński i żurek, czyli wspólnota od kuchni spotkanie przy stole

Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3
21:00 Ravekjavík afterparty

Wólczańska 55/59, wydarzenie biletowane

NIEDZIELA 26.06

12:00-17:00 Niedziela w muzeum. Fotowspólnota

Muzeum Sztuki, ms1, Więckowskiego 36

17:00-20:00 wieczorny chill i bardzo nieoficjalne pożegnanie Fotofestiwalu

CENTRUM FESTIWALOWE 1: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Program Miasto – wystawy i miejsca:

Ewa Bloom Kwiatkowska, re_vival’22, Ośrodek Propagandy Sztuki, ul. H. Sienkiewicza 44, 13.05-12.06, wt-pt 11:00-18:00, sb-nd 11:00-17:00, bilety: normalny 6 PLN; ulgowy 4 PLN, w czwartki wstęp wolny

Anna Kutera, Titanic, Ośrodek Propagandy Sztuki, ul. H. Sienkiewicza 44, 24.06-14.08, wt-pt 11:00-18:00, sb-nd 11:00-17:00, bilety: normalny 6 PLN; ulgowy 4 PLN, w czwartki wstęp wolny

Dagmara Bugaj, Anita Osuch, Marek Domański, So On, Galeria Chimera, ul. Wólczańska 31, 2.06-12.06, wt-pt 11:00-18:00, sb-nd 11:00-17:00, bilety: normalny 6 PLN; ulgowy 4 PLN, w czwartki wstęp wolny

Tomek Sikora, Obrazy odkryte na nowo, Galeria Chimera, ul. Wólczańska 31, 21.06-28.08, wt-pt 11:00-18:00, sb-nd 11:00-17:00, bilety: normalny 6 PLN; ulgowy 4 PLN, w czwartki wstęp wolny

Bownik, Podszerstek, Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282, 21.04-24.07, śr 12:00-17:00, cz-sb 12:00-19:00, nd 12:00-17:00, bilety: normalny 12 PLN; ulgowy 7 PLN, w czwartki wstęp wolny

Barszcz ukraiński i żurek, czyli wspólnota od kuchni, Galeria Wschodnia, ul. Wschodnia 29/3, 4.06-26.06, pt-nd 12:00-16:00 lub na tel. 793 434 420

Konrad Kuzyszyn, Wywoływanie/Wołanie, Galeria Olimpus, al. Kościuszki 24, 8.06-26.06 lub na tel. 607 314 345

Sonia Handelman-Meyer, The New York Photo League, Dom Literatury, ul. Roosevelta 17, 9.06-30.06, pn-pt 10:00-18:00, sb-nd 11:00-15:00

Marek Domański, Maciej Rawluk, Wspólnota węgla, Galeria Ogrodowa8, ul. Ogrodowa 8, 10.06-28.06, wt-nd 14:00-18:00

Własnymi oczami, Nasza Galeria, ul. Piotrkowska 17, 8.06-30.06, wt-nd 10:00-18:00

Grupa Frakcja, Wspólnota (nie) ludzka
ul. Piotrkowska 112/114 – wystawa, 10/14/18/21/24.06 14:00-18:00
ul. Gdańska 86 – archiwum video, 8.06-24.06, pt-nd 15:00-18:00

The Room, Fundacja Działania, ul. 6 Sierpnia 5, II p., pokój nr 40, 1/12/18/19/25/26.06, 17:00-18:00

Spaw, Fundacja Działania, ul. 6 Sierpnia 5, II p., 4/5/11/12/18.06, 13:00-18:00

Części wspólne, Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68, 7.06-24.06, wt-pt 11:00-18:00, sb 11:00-15:00

  1. Doroczna wystawa fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne – Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana, ul. Piotrkowska 102, 31.05-13.06, pn-pt 13:00-18:00, sb-nd 12:00-18:00 (w czasie trwania Fotofestiwalu)

Międzynarodowa Wystawa Fotografii „Wolność w kwadracie”, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne – Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana, ul. Piotrkowska 102, 14.06-20.06, pn-pt 13:00-18:00, sb-nd 12:00-18:00 (w czasie trwania Fotofestiwalu)

Dominika Cybuch, Sławomir Grzanek, Projekt 365, Visual Arts Gallery, ul. Przędzalniana 49, 12.06-28.06, cz-nd 12:00-18:00

Razem, Galeria BiblioArt, Biblioteka Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 223, 8.06-25.06, pn-pt 9:00-19:00

Paweł Sokołowski, Normalność, Klubokawiarnia Kipisz, Piotrkowska 282, 24.06-29.07, wt-cz 11:00-20:00, pt-nd 11:00-21:00

Rajzefiber, Muzeum Sztuki, ul. Więckowskiego 36, 20.05-19.06, wt 9:00-16:00, śr-nd 12:00-18:30, bilety: normalny 10 PLN; ulgowy i rodzinny 5 PLN; dla dzieci i młodzieży uczącej się (do 26 r.ż.) 1 PLN

Aleksander Raczyński, Prememory, Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24, 11.06-26.06, 10:00-18:00

Alfabet Project: Annika Eriksson, Leigh Ledare, Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24, 11.06 -26.06, 10:00-18:00

Dorota Stolarska, Zrost, Wozownia 11, ul. Skłodowskiej-Curie 11, 14.06-26.06, pn-sb 15:00-18:00

Wojenny feed, Galeria Szklarnia, Szkoła Filmowa, ul. Targowa 61/63, 9.06-26.06, 10:00-18:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *