Fotofestiwal 2022 (foto)

W czwartek, 9 czerwca, oficjalnie otwarto tegoroczną edycję Fotofestiwalu. Impreza potrwa w Łodzi do 26 czerwca. Hasło przewodnie to Wspólnota.

Tegoroczny festiwal to 40 wystaw prac twórców z całego świata, premiery filmowe i dziesiątki wydarzeń. Do jego programu włączone zostały też Odesa Photo Days oraz Miesiąc Fotografii w Mińsku, dla których Łódź stała się bezpieczną przestrzenią artystycznej wypowiedzi.

Idea wspólnoty jest punktem odniesienia dla kolektywu kuratorskiego, artystów i artystek, aktywistów oraz instytucji zaproszonych do stworzenia programu tegorocznego Fotofestiwalu. Wystawy można zobaczyć w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki, Muzeum Książki Artystycznej, w OFF Piotrkowska, a także w kilkunastu galeriach miejskich uczestniczących w Programie Miasto.

Organizatorem Fotofestiwalu jest Fundacja Edukacji Wizualnej, a współorganizatorami: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fabryka Sztuki w Łodzi. Pełen program imprezy znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *