Za nami inauguracja, już dwudziestej edycji, Międzynarodowego Festiwalu Fotografii – Fotofestiwalu. Tegoroczna impreza to dwa centra festiwalowe, prezentacje prac ponad 150 artystów i artystek oraz ponad 40 wystaw i wydarzeń w całym mieście.

W tym roku w programie znalazły się wystawy poświęcone Łodzi, m.in. „Reinkarnacja”, „Opowieści z miasta Łodzi” oraz „Czuła uwaga. Urszula Czartoryska wobec fotografii”. W programie festiwalu znalazła się również wystawa Programu Otwartego (wcześniej Grand Prix Fotofestiwal) – wynik corocznego naboru i pracy z międzynarodowym jury. Wybrane projekty, pomimo swojej różnorodności, w wyrazisty sposób nawiązują do problemów i wyzwań współczesności: katastrofy klimatycznej, dyskryminacji społecznej czy pandemii. W tym roku pokazano: Federico Estol (Urugwaj), Colin Delfosse (Belgia), Sima Choubdarzadeh (Iran), Rafael Heygster i Helena Manhartsberger (Niemcy) i Robin Hinsch (Niemcy), Irmina Walczak (Polska).

Dopełnieniem międzynarodowej części programu głównego są Parallel Review – Międzynarodowy Przegląd Współczesnej Fotografii oraz Miesiąc Fotografii w Mińsku, który w tym roku, z powodu skomplikowanej sytuacji społeczno-politycznej w Białorusi, nie może odbyć się w kraju. Fotofestiwal potrwa do 27 czerwca br.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
De Terra. Sub Rosa w Galerii Bałuckiej
Praca, praca, praca (praca) w Muzeum Sztuki
aktoto_plakat_a32
AKT.O.TO w Kardamonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*