fotofestiwal_logo_pl_kolor_rgbPo jedenastu latach nadszedł czas na „niewielką” rewolucję. Festiwal zamiast w maju, zacznie się w czerwcu. Jest również nowe centrum festiwalowe na terenie OFF Piotrkowska, a także nowy logotyp.

Głównym punktem programu festiwalu jest seria wystaw i prezentacji zatytułowanych I ARTIST. Każdy jest artystą. Skupia się ona wokół fotografii amatorskiej oraz anonimowej i stawia pytanie, co to znaczy być artystą we współczesnym świecie. Do współpracy przy tej części programu zaproszony został Joan Fontcuberta, który jest jednym z najbłyskotliwszych współczesnych artystów wizualnych i kuratorów, a także tegoroczny zdobywcą The Hasselblad Award dla najbardziej wpływowych twórców.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie w tym roku wystawa The New York Times Magazine Photographs Tearsheets. To niezwykły wybór fotografii powstałych w ciągu 30 lat na zamówienie New York Times Magazine, a jednocześnie przegląd najważniejszych wydarzeń w dziejach świata, katalog sławnych i wpływowych postaci oraz portfolia najważniejszych fotografów, takich jak: Sebastiăo Salgado, Sarah Moon, Lee Friedlander, Nan Goldin, Simon Norfolk, Roger Ballen, Andres Serrano czy Erwin Olaf. Podczas festiwalu będziemy gościć w Łodzi kuratorkę wystawy, Kathy Ryan.

Wśród finalistów tegorocznego konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2013 znalazły się nazwiska dwóch indywidualności, docenionych także w tym roku przez jury World Press Photo: wybitny fotograf brytyjski Nadav Kander oraz młoda polska autorka Ilona Szwarc. W tamtym roku ta sama intuicja i doświadczenie jury Fotofestiwalu wyłoniły Tomasza Lazara, zdobywcy dziesiątek fotograficznych nagród w roku 2012.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ziemia znów jest płaska w Muzeum Sztuki
Nowy Wspaniały Świat w Galerii Bałuckiej
la_grande_retata_-_wielka_szpera_1942_20140207_1606331027
La Grande Retata – Wielka Szpera 1942 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*