1205212_061

W sobotę, 12 maja w Galeriach Łódzkiego Domu Kultury zorganizowano wernisaże trzech wystaw – I, You, We, Lunatyzm oraz Vladimír Birgus: Fotografie. Towarzyszą one tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Najpierw została otwarta w Galerii Nowa wystawa autorstwa Instytutu Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie pt. I, You, We. Składa się ona z wyboru najnowszych prac semestralnych, licencjackich, magisterskich oraz innych prac dyplomowych (wszystkie pochodzą z 2011 roku), poświęconych autorefleksji, a także relacjom interpersonalnym i rodzinie. Innymi słowy ich autorzy niejednokrotnie chcieli pokazać widzowi cząstkę własnego wnętrza i prywatnego życia.

joomplu:36275

Lunatyzm Keymo można podziwiać w Galerii FF. To oniryczno-erotyczne sceny, często zawierające elementy przemocy, operujące estetyką surrealizmu, bliską także naturalizmowi. To również wypowiedź na temat fotografii, zarówno jako medium posługującym się złudzeniem, kreacją i fikcją, jak i fałszu, który okazuje się być bardzo dobrym nośnikiem wizji i pragnień.

joomplu:36268

W Galerii Imaginarium zorganizowano retrospektywną wystawę Vladimíra Birgusa, jednego z najważniejszych współczesnych fotografów. Prace wybrane do zaprezentowania w ramach tej ekspozycji obejmują szczegóły rozmaitych wnętrz i elementów zewnętrznych, a ich przemyślana kompozycja i kolorystyka podkreślają malarski symbolizm i wzmagają poczucie niepewności – patrzymy na obraz rzeczywistego świata, czy może na sztuczną kompozycję: fragment salonu z rozświetlonym oknem, porzucona metalowa puszka na betonowym chodniku o nierealnych barwach, splecione ręce figur drewnianej rzeźby.

Zobacz także:

Fotofestiwal 2012: Historie Obecności (foto)

I*NETWORK – Otwarcie Fotofestiwalu 2012! (foto)

Fotofestiwal 2012: Tomasz Lazar zwycięzcą Grand Prix!

Fotofestiwal 2012: Lomografia Maj Dear! (foto)

Fotofestiwal 2012: Kobieta, Eugeniusz Haneman i Marta J. Strzoda (foto)

Fotofestiwal 2012: Niepotrzebne – Tomasz Komorowski (foto)

Fotofestiwal 2012 – informacje, program

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9367
Warsztat Formy Filmowej w Atlasie Sztuki (foto)
IMG_0105
SwimGames w Galeryjce Olimpijka (foto)
foto_0034
Andrzej Stanisław Stanisławski – Łabędzie gody (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*