4maja_002Chociaż Fotofestiwal oficjalnie rozpocznie się w czwartek, 5 maja, już dzień wcześniej w Łodzi zorganizowano kilka wernisaży wystaw fotograficznych.

  
Jedną z nich jest ekspozycja Magdy Kmiecik – Portrety, którą można podziwiać w Galerii Opus, znajdującej się tuż obok dawnej wytwórni filmowej przy Łąkowej.

Urodzona w 1985 roku artystka obecnie mieszka w Antwerpii. Na jej wystawę składa się kilka wielkoformatowych zdjęć prezentujących portrety. Bohaterowie Magdy Kmiecik są mocno androgeniczny, a gdyby nie podpisy, można byłoby mylić się co do ich płci. Fotografie są nasycone, wielobarwne. Na ich twarzach często malują się dziwne grymasy.

– Ludzie od zawsze mają nienasycony apetyt na oglądanie innych. Udzielił on się także i mnie – taka wypowiedź autorki widnieje na oficjalnej stronie Fotofestiwalu. – Lubię obserwować osoby, które nie dają się łatwo odgadnąć, których indywidualność jest niepodobna do innych.

Wystawę można oglądać w Galerii Opus (Łąkowa 29) od poniedziałku do piątku w godz. 9-18. Ekspozycja jest czynna do 31 maja 2011 r.

  
Magda Kmiecik - Portrety Magda Kmiecik - Portrety Magda Kmiecik - Portrety
Magda Kmiecik - Portrety Magda Kmiecik - Portrety Magda Kmiecik - Portrety

  

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fotofest_023
Bloody Valentines Eternity Group (foto)
2wrzesnia_037
Fotografie Tomasza Komorowskiego w Muzeum Kinematografii (foto)
8_zlotych_fot_franek_amer
8 zł zestaw w FabrySTREFIE (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*